Úvod > Aktuality > Hrdinové české kopané se opět vracejí s výstavou Góóól!
Hrdinové české kopané se opět vracejí s výstavou Góóól!
"> "> ">

Hrdinové české kopané se opět vracejí s výstavou Góóól!

Vydáno 11. května 2020 Zážitky
Od 11. května 2020 se opět všem fandům fotbalu otevírá oblíbená interaktivní výstava "Góóól! Hrdinové české kopané" v Plzni. Poznejte největší příběhy české kopané a na velkém hřišti si s dětmi procvičte nejen základy fotbalu, ale také týmovou spolupráci a férovou hru. Zábavnou výstavu si užijí kluci i holky.
výstava GooolVýstava Góóól vypráví nejen dětem, že k hrdinství nestačí pouze sportovní výkon, ale potřeba je i výjimečných lidských vlastností, mezi které patří odvaha a čestnost. Velkou inspirací pro výstavu byla publikace Ondřeje Fuczika Hrdinové: Největší příběhy české kopané.

Výstava provede návštěvníky historií od dob, kdy se na konci 19. století fotbal hrál s hadrovým míčem na nerovném plácku za městem až po profesionální utkání na moderním stadionu. Děti si na naklápěcí plošině natrénují balanc, spolupráci a komunikaci, na střelnici si zlepší přihrávku a přesnost střel. Na travnatém hřišti pak mohou sehrát zápas. Návštěvníci se také dozvědí o skotském fotbalistovi a trenérovi Johnu Maddenovi, který přišel na začátku 20. století do Čech a 25 let trénoval pražskou Slavii.


Příběhy slavných hráčů a interaktivní úkoly

výstava goolVýstavou v plzeňském DEPO2015 se prolínají i příběhy dalších slavných fotbalových osobností, Josefa Masopusta, Josefa Bicana či Pavla Nedvěda. V koutku věnovaném fotbalovému klubu Viktoria Plzeň si prohlédnete dresy či kopačky významných hráčů, kroniku klubu nebo model nového stadionu. Na fotkách a videích se seznámíte s historií klubu a stavbou nového stadionu.

Jednotlivá stanoviště na 500 m2 prověří vaše týmové i individuální herní dovednosti, ale i charakterové vlastnosti. Dokážete se svými spoluhráči udržet balanc? Máte tvrdou a přesnou střelu? Najde vaše přihrávka cíl? Přijďte na výstavu a vše si vyzkoušejte na vlastní kůži. Výstava je otevřena od pondělí do pátku mezi 8. a 18. hodinou, o víkendu pak od 10:00 do 18:00 hodin. Vstupné pro dospělé je 90 Kč, pro děti pak 60 Kč. Rodina (2+2) zaplatí 200 Kč. Výstavu můžete navštívit od 11. května do 20. prosince 2020.
 

Na výstavu s rouškou a v přezůvkách

výstava gooolV rámci aktuálních hygienických předpisů je kvůli bezpečnosti vstup do prostor povolen pouze v přezůvkách, nebo v ponožkách. Protože všichni umíme někdy zapomenout, máme pro ty případy připraveny jednorázové ponožky na recepci, tak se na ni neváhejte obrátit. Rouška, přezůvky nebo ponožky a dohled rodičů, budou na výstavě, s ohledem na ostatní návštěvníky a zaměstnance, bezvýhradně požadovány. Nově přibyla místa s dezinfekcí pro návštěvníky a výstava je pravidelně dezinfikována.
Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Góóól! Hrdinové české kopané

22.1.
20.12.
Góóól! Hrdinové české kopané

Poznejte největší příběhy české kopané a na velkém hřišti si s dětmi procvičte nejen základy fotbalu, ale také týmovou spolupráci a férovou hru. Zážitkovou výstavu si užijí holky i kluci.

Další aktuality

6.7.
2020
Černí baroni lákají na zámek Zelená Hora v Nepomuku

Černí baroni lákají na zámek Zelená Hora v Nepomuku

Plzeňsko a Český les | Zážitky
27.6.
2020
Užijte si léto v Prazdroji 2020

Užijte si léto v Prazdroji 2020

Plzeňsko a Český les | Zážitky