Úvod > Aktuality > Hrad Malenovice zve statečné návštěvníky na noční prohlídku

Hrad Malenovice zve statečné návštěvníky na noční prohlídku

Vydáno 11. července 2019 Kultura
Milovníci večerní romantiky budou mít i letos o prázdninách možnost procházet se starobylými prostorami hradu Malenovice mimo běžné návštěvní hodiny. Příležitost k tomu mají už tuto sobotu 13. července 2091, kdy se budou konat prohlídky od 20:00 do 23:00 hodin.
Hrad MalenoviceKrátce po znovuotevření hradu Malenovice přichází první z oblíbených prázdninových nočních prohlídek, a to v sobotu 13. července od 20:00 do 23:00.

Kromě možnosti projít si hrad bez průvodce od sklepa až do věže ve zvláštní atmosféře večera a noci budou na návštěvníky uvnitř čekat někteří z původních majitelů hradu. Kromě toho bude příležitost sledovat zuřivé šermířské souboje nebo ladné tance elegantních dam, které občas vystřídají kejklíři s ohněm. Vystoupí Mužáci v nové expozici "Hostinec našich pradědečků", "Kašava" v expozii Řemesel starých Malenovic, gotická hudba doprovodí tance v Malovaném sále, dojde i na kramářskou píseň a kratochvilky pro děti.

Akce se koná za každého počasí. Vstupné je pro dospělé 120 Kč, děti do 15 let 50 Kč, děti do 3 let, ZTP a držitelé titulu markraběte mají vstup zdarma.
Hrad Malenovice - přepychové sídlo rodu Šternberků

Hrad Malenovice - přepychové sídlo rodu Šternberků

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, hrad Malenovice, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad má krásně upravené okolí a doslova vybízí k návštěvě.