Úvod > Aktuality > Hrad a zámek Bečov nad Teplou otevře na advent novou expozici v Pluhovských domech
Hrad a zámek Bečov nad Teplou otevře na advent novou expozici v Pluhovských domech
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Hrad a zámek Bečov nad Teplou otevře na advent novou expozici v Pluhovských domech

  • Vydáno12. října 2021
Na jaře 2019 započala stavební obnova tzv. Pluhovských domů, kde vzniká nová interaktivní muzejně-galerijní expozice relikviáře svatého Maura, multifunkční sál, edukační učebny nebo prostory pro workshopy. Zpřístupněna bude od 26. listopadu do 12. prosince 2021.
Bečov nad TeplouStavební obnova Pluhovských domů, vznik nové expozice a přípravy na přesun jedné z nejcennějších zlatnických památek v České republice – relikviáře svatého Maura – do prostor s nejvyšší bezpečnostní ochranou patří k významným událostem letošního roku na hradě a zámku v Bečově nad Teplou.

Relikviář si od 26. listopadu 2021 budou moci návštěvníci prohlédnout v nových prostorách o prvních třech prodloužených adventních víkendech. Součástí prohlídky budou videoprojekce a hraný dokument od Theodory Remundové o ukrytí a nalezení relikviáře. Doprovodný program pro děti není součástí prohlídky, ale bude se konat v edukačním centru. V rámci zahájení provozu nové expozice se uskuteční také představení odložené mezinárodní výstavy Devět století společné historie, která měla svoji loňskou předpremiéru v Paříži.

bečovHrad a zámek Bečov nad Teplou zůstává pro zájemce v říjnu nadále otevřený, a to o víkendech a na státní svátek. Zrekonstruovaný Pluhovský palác bude zpřístupněný od 26. listopadu do 12. prosince, a to vždy v pátek, sobotu a neděli od 9 do 16 hodin a poté také během vánočních svátků od 26. do 31. prosince každý den. Součástí nového zázemí pro návštěvníky v Pluhovském paláci je mimo jiné také kavárna ve francouzském stylu, odkazující na poslední frankofonní šlechtické majitele.
Zpřístupnění nové expozice na Státním zámku a hradu v Bečově nad Teplou

26.11.
Zpřístupnění nové expozice na Státním zámku a hradu v Bečově nad Teplou

Nová expozice na Státním zámku a hradu se veřejnosti zpřístupní od 26. listopadu.

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Mezi největší poklady v Česku patří zlatem, stříbrem a drahými kameny vykládaný relikviář svatého Maura, který si dnes můžete prohlédnout na zámku v Bečově nad Teplou. Jedno z nejvýznamnějších šperkařských děl nalezli za zvláštních okolností v roce 1985 kriminalisté.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou – odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Hrad a zámek Bečov nad Teplou – odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu – relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.