Úvod > Aktuality > Hračky našich dědečků i prababiček uvidíte v Jihlavě do neděle
Výstava pod názvem Hracky ze staré pudy nabízí poutavou výpravu do sveta hracek našich dedecku i prababicek
"> Výstava pod názvem Hracky ze staré pudy nabízí poutavou výpravu do sveta hracek našich dedecku i prababicek "> Soucástí výstavy jsou také luxusní pokojícky pro panenky vídenské provenience "> Z fondu jihlavského muzea je vybrána bohatá kolekce figurek vyrobených v dobe nemecké okupace prímo v Jihlave
Kultura

Hračky našich dědečků i prababiček uvidíte v Jihlavě do neděle

  • Vydáno11. ledna 2014
Hračky ze staré půdy, to je titul výstavy jihlavského Muzea Vysočiny. Poutavou výpravu do světa hraček našich dědečků i prababiček si v muzeum můžete prohlédnout do 12. ledna 2014. Neváhejte, máte poslední dva dny na prohlídku!
PanenkaVýstava pod názvem Hračky ze staré půdy nabízí poutavou výpravu do světa hraček našich dědečků i prababiček. Vystavované exponáty pocházejí ze sbírkových fondů Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Muzea Vysočiny Jihlava.

Součástí zlínské sbírky je i cenný soubor hraček z rodinné sbírky pražské malířky Marie Fischerové Kvěchové. Vedle sebe představuje soubory soustruhovaných lidových hraček z Horácka a z Podkrkonoší, výrobky sdružení českého užitého umění a designu Artěl, podomácku zhotovené příležitostné hračky, exotické loutky i luxusní pokojíčky pro panenky vídeňské provenience.

Z fondů jihlavského muzea je vybrána bohatá kolekce figurek vyrobených v době německé okupace přímo v Jihlavě ve firmě Lineol Werke, která stávala na místě současného City parku. Firma vedle zbraní – součástek do německých raket – vyráběla i umělohmotné malované figurky zvířat a postavičky lidí.
Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí návštěvníkům expozici věnovanou archeologickým nálezům z kraje a kamenným artefaktům ze sbírek muzea, od září 2014 byly otveřeny nově zrestaurované expozice věnované živé přírodě. Nové jsou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu.