Úvod > Aktuality > Hlasujte o nejlepší fotku ze semináře Fotofata v Botanické zahradě
Hlasujte o nejlepší fotku ze semináře Fotofata v Botanické zahradě
">

Hlasujte o nejlepší fotku ze semináře Fotofata v Botanické zahradě

  • Vydáno17. ledna 2012
Každý měsíc od ledna do června zkusí svoje štěstí patnáct amatérských fotografů, často vybavených jen malým kompaktním fotoaparátem. Pod vedením lektora Topiho Piguly stráví jeden den v Botanické zahradě Praha – Troja. Každý měsíc jiné a zajímavé téma.
Na výstavu, která bude k vidění celé léto 2012 v prostorách Botanické zahrady v Praze – Troji se dostane 21 fotografií, z nichž 15 vybere odborná porota a 6 veřejnost. Právě teď probíhá hlasování o nejlepší lednovou fotografii. Vyberte ji!

Jaká byla lednová Fotofata? Povedená. Dopoledne jsme se otužovali v japonské zahradě a venkovních expozicích, odpoledne vyhřáli ve skleníku. 15 účastníků celý den zuřivě fotografovalo a 65 nejlepších fotek je pro Vaše hlasování připraveno k hlasování o jednu NEJ, která postoupí na výstavu.

Cílem projektu Fotofata je dokázat, že pod odborným vedením dokáže výstavní fotografii pořídit i laik se zcela neprofesionálním vybavením. Důkazem se stane výstava zvětšenin nejlepších snímků, která bude v průběhu času viset na několika místech ČR. Zároveň vznikne fotopříběh, mapující zimu a jaro v Botanické zahradě. Fotografovat se bude jak v exteriéru Botanické zahrady Praha, tak i ve skleníku Fata Morgana. Výstavu sestaví veřejnost i odborná porota Účastníci seminářů na konci každého dne sami vyberou deset nejlepších fotografií jako základ pro výstavu, která bude v Botanické zahradě probíhat celé léto, v termínu 14. červenec – 2. září 2012. Do finálního výběru pro velkoformátový tisk se ale dostane jen dvacet opravdu nejlepších.