Úvod > Aktuality > Historii vaření přibližuje výstava Prababička v kuchyni ve Vsetíně
Poznejte taje vesnické kuchyne z první poloviny 20. století
"> Poznejte taje vesnické kuchyne z první poloviny 20. století "> ">
Kultura

Historii vaření přibližuje výstava Prababička v kuchyni ve Vsetíně

  • Vydáno3. ledna 2013
Pro ty, kteří se zajímají o historii vaření a vývoj kuchyní, je určená výstava nazvaná Prababička v kuchyni, jenž je k vidění až do 15. května v prostorách muzea na zámku ve Vsetíně. Návštěvníkům nabídne i bonus v podobě vesnické kuchyně z první poloviny 20. století.
uchyně byla a vždy bude neoddělitelnou součástí a centrem dění rodinného života. Přípravě jídel a stolování se věnovali jak lidé chudí, tak měšťané či šlechta. Na kuchyňském interiéru se tak vždy odrážely sociální rozdíly společnosti. Žádná jiná obytná místnost v průběhu staletí nezaznamenala tolik změn, jako právě kuchyně. Na jejím zařízení je dobře patrný postupující rozvoj civilizace, technický pokrok i měnící se hygienické návyky a potřeby.
 
Výstava v prostorách muzea na zámku ve Vsetíně zachycuje kuchyně našich prababiček v období od konce 1. světové války do počátku 60. let 20. století. Většina stále funkčních předmětů, které na výstavě návštěvníci uvidí, pochází z měšťanských domácností Valašského Meziříčí, Krásna a Rožnova pod Radhoštěm.

Zámek Vsetín – Muzeum regionu Valašsko

Zámek Vsetín – Muzeum regionu Valašsko

V renesančním zámku, jehož věž dodnes střeží prastarou cestu k beskydským horským průsmykům, sídlí Muzeum regionu Valašsko. Výstavy a expozice dokumentují život na Valašsku, historii města i zámku.

Další aktuality