!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Helfštýn otvírá o březnových víkendech brány hradu
Helfštýn otvírá o březnových víkendech brány hradu
"> "> Helfštýn otvírá o breznových víkendech brány hradu "> "> "> "> Vstupné na hrad v breznu bude navíc jen za 30 korun
Památky

Helfštýn otvírá o březnových víkendech brány hradu

Vydáno 4. března 2020
Od března můžete opět navštívit středověký hrad Helfštýn, který víkend nabízí možnost obdivovat jeho prostory. V tuto dobu bude na hradě otevřeno vždy od 9 do 16 hodin. I v roce 2020 bude na Helfštýně pokračovat rekonstrukce paláce a s ní bude platit i omezení vstupu. Vstupné do hradu v březnu zůstává sníženo na 40 korun.

HelfštýnO březnových víkendech je hrad Helfštýn otevřený, tak jako v minulých letech. Od dubna však přijde "staronová" změna - na hradě bude opět probíhat rekonstrukce, a to až do konce roku 2020. Kvůli rozsáhlým opravám hrad omezí návštěvní dobu, stejně jako vloni. Památka bude od dubna do května otevřena pouze od čtvrtka do neděle, ve zbývajících dnech bude pro návštěvníky hrad uzavřen. Návštěvníkům to však Helfštýn kompenzuje sníženým vstupným, které je v březnu za 40 korun, od dubna do května pak za 80 Kč.

Hrad HelfštýnOd května se nově, po zpřístupnění paláce, otevře rozšířený okruh B. Návštěvníky čeká prohlídka prvního až čtvrtého nádvoří, galerie, H – studia, vyhlídkové věže, expozice uměleckého kovářství, historické mincovny, expozice archeologie a nově zpřístupněného palácového torza. Průvodcovské služby hrad poskytuje až od 4. dubna do 27. října, a to pro skupinky v minimálním počtu pěti osob. Poslední prohlídka s průvodcem je vždy hodinu před uzavřením hradu.

Správa hradu také letos chystá bohatý kulturní program, ve kterém nechybí například mezinárodní setkání kovářů Hefaiston. Vstup zcela zdarma nabídne hrad 18. 4. 2020 k Mezinárodnímu dni ochrany památek. V sobotu 25. 4. se chystají speciální noční prohlídky s kovářskou tématikou doplněné bohatým programem. Zábavně naučný doprovodný program k velikonočním svátkům pak bude probíhat od 10. až do 13. 4. 2020.

Hefaiston na hradě Helfštýn 2021

27.8.
29.8.
Hefaiston na hradě Helfštýn 2021

39. mezinárodní kovářské setkání Hefaiston hostí již tradičně na konci srpna hrad Helfštýn. Kováři budou pracovat pod širým nebem na deseti pracovištích. Mnohé z jejich děl pak zůstávají na hradě nebo ozdobí samotné město Lipník nad Bečvou, u kterého se hrad nachází.

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km. Je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí. Po dlouhé rekonstrukci je hrad s torzem renesančního hradního paláce opět zpřístupněn.