Úvod > Aktuality > Grandhotel Pupp slaví letos 320 let od založení, hostům se předvede v novém prvorepublikovém kabátě
Grandhotel Pupp slaví letos 320 let od založení, hostům se předvede v novém prvorepublikovém kabátě
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Ubytování

Grandhotel Pupp slaví letos 320 let od založení, hostům se předvede v novém prvorepublikovém kabátě

Vydáno 1. července 2021
Karlovarský Grandhotel Pupp podrobil svůj interiér výrazné rekonstrukci, která mu navrátila prvorepublikový vzhled okořeněný o české umění a design. V letošním roce hotel navíc slaví celých 320 let od svého založení. U příležitosti výročí byla také dokončena rozsáhlá revitalizace náměstí před hlavním vstupem do hotelu, kde každoročně čekají fanoušci na příjezd hvězd, které v hotelu bydlí během mezinárodního filmového festivalu.
puppV jednom z nejznámějších českých hotelů dýchne na návštěvníky atmosféra první republiky. Mnoho prvků v hotelu Pupp je nyní vyrobených ze skla místní sklárny Moser. Jedná se například o vázy designéra Šuhájka při vstupu do hotelové haly, pětitunový skleněný bar v Malé dvoraně, kde se podávají snídaně a funguje zde lobby bar a restaurace s celodenním provozem. Objekt ze skla je prokládaný čtyřiadvacetikarátovými zlatými lístky. Opomenout nelze ani osmisetkilový křišťálový lustr nebo moderní kobercový design.

Dort PuppV loňském roce došlo na opravu vstup do hotelu, který výtvarně ztvárnil sklenář Zdeněk Lhotský, autor sarkofágu pro dánskou královnu. Letos v Puppu dokončili obnovu fasád a zahrádky hotelové kavárny. Právě kavárna hraje v historii hotelu důležitou roli. Zakladatel dynastie Puppů, Johann Georg, byl původně cukrář. Na nové terase ve středu náměstí si hosté mohou vychutnat nejen krásný výhled na promenádu, ale i dort Pupp připravovaný podle původní receptury zakladatele.
 

Nová menu připravil šéfkuchař Ondřej Koráb

pupp restauraceNovinky přichystaly i další hotelové restaurace. Stojí za nimi šéfkuchař Ondřej Koráb, který pracoval v několika londýnských michelinských restauracích a veřejnosti je známý díky účinkování v kuchařské show České televize Kluci v akci. Grandrestaurant by se měl letos stát významným bodem na gastronomické mapě Česka. Kuchaři dbají na české chutě a aktuální trendy jako sezónnost a regionálnost.

Změny se dočkal též pověstný Becher's Bar. Nový tým barmanů sestavil koktejlový lístek, na kterém vedle prémiových destilátů samozřejmě nesmí chybět ani karlovarská Becherovka. O vizuální styl baru se postaralo Studio Najbrt.
 

Na hosty čeká sluneční terasa, v podvečer kinokavárna

PuppPro hosty jsou také připraveny další aktivity, kterými si mohou zpříjemnit svůj pobyt. Hotelové spa rozšířilo nabídku masáží, tělových i obličejových ošetření. K tradiční bylinné koupeli od Franzisky Pupp přibyl nový značkový rituál využívající českou konopnou kosmetiku Cannor. Na střeše spa bude za hezkého počasí otevřená sluneční terasa Perrier-Jouët, kde se hosté osvěží sklenkou šampaňského, a ve Slavnostním sále bude od července do srpna fungovat kinokavárna. Promítat se budou filmové klasiky a vstupenky budou veřejně k prodeji prostřednictvím portálu Goout.

Pro ty, kteří chtějí poznávat okolní přírodu, jsou v hotelu k zapůjčení elektrokola Specialized a na webových stránkách pupp.cz hosté najdou tipy, kam vyrazit na výlet. V hotelu byly také nově otevřeny prodejny sklárny Moser a porcelánky G. Benedikt.
Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled.

Grandhotel Pupp – Karlovy Vary a příběh ambiciózního cukráře

Grandhotel Pupp – Karlovy Vary a příběh ambiciózního cukráře

Jan Jiří Popp sice nebyl ministrem zahraničí jako Pál Antal Esterházy, po němž byl pojmenován známý dort s bílou polevou, ale patří k nejslavnějším českým cukrářům. Vymyslel podobně originální recept jako jeho rakouský kolega Franz Sacher, a jeho dort Pupp můžete ochutnat v kavárně karlovarského grandhotelu, který dnes nese jeho jméno. Seznamte se: Johann Georg Pupp.

Pupp Royal Spa – regenerační a relaxační wellness centrum

Pupp Royal Spa – regenerační a relaxační wellness centrum

V příjemné atmosféře jedinečného Grandhotelu Pupp vám tým odborných lékařů a zkušeného personálu nabízí širokou škálu preventivních, léčebných a relaxačních procedur a programů nejvyšší kvality. Jedinečné a osobité Pupp Royal Spa nenajdete jinde na světě.

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Sklo patří k nejoblíbenějším suvenýrům. Navštivte Museum Moser v Karlových Varech, kde jsou k vidění současné kolekce i historické sklářské kousky z rytecké dílny, kterou v Karlových Varech založil roku 1857 Ludwig Moser.

Gastronomické zážitky v Grandhotelu Pupp Karlovy Vary

Gastronomické zážitky v Grandhotelu Pupp Karlovy Vary

Uvažujete o uspořádání vaší rodinné oslavy v krásném prostředí Karlových Varů, klidného lázeňského města s unikátní atmosférou, a hledáte nejvyšší kvalitu ověřenou staletími? Ve všech restauracích Grandhotelu Pupp servírujeme českou kuchyni v tom nejlepším podání.

Oživení české tradice míchaných nápojů v Becher´s baru Grandhotelu Pupp

Oživení české tradice míchaných nápojů v Becher´s baru Grandhotelu Pupp

Zveme vás k vychutnání koktejlu Lady Scarlet a dalších míchaných nápojů do Grandhotelu Pupp. Jedinečný noční bar v klasickém staroanglickém stylu najdete v příjemném prostředí suterénu Grandhotelu Pupp.

Další aktuality

15.9.
2021
Projeďte se po vodě napříč Karlovými Vary!

Projeďte se po vodě napříč Karlovými Vary!

Západočeské lázně | Zážitky
7.9.
2021
Karlovy Vary rozzáří festival světla

Karlovy Vary rozzáří festival světla

Západočeské lázně | Zážitky