Úvod > Co chcete dělat? > Dům porcelánu s modrou krví v Dubí
Kultura

Dům porcelánu s modrou krví v Dubí

Muzeum porcelánu, informační středisko či výstavní expozice a přednáškový sál – to vše naleznete v objektu bývalého kina v Dubí. Po celkové rekonstrukci dostal jméno Dům porcelánu s modrou krví, který slouží především k představení expozice věnované historii výroby porcelánu.

"Modrodům", se zkráceně Dům porcelánu s modrou krví nazývá, slouží především k představení expozice věnované historii výroby porcelánu v oblasti pod Krušnými horami, která je umístěna v jeho prvním patře. V přízemí je informační středisko, kde je možnost získat informační materiály o Dubí a okolí.

Modrodům najdete v Tovární ulici v Dubí, nedaleko vrátnice Českého porcelánu a  podnikové prodejny porcelánu.

Podrobnější informace vám rádi poskytnou pracovníci infocentra (na telefonním čísle  607 078 469), kde si můžete také domluvit návštěvu větší skupiny v "Modrodomě" nebo odbornou exkurzi skupiny ve výrobním provoze Českého porcelánu, a.s. s plnohodnotným odborným výkladem zaměřeným na historické a technologické souvislosti spojené s výrobou porcelánu v Dubí.

Prohlídka trvá cca 1,5 hodiny a je nutné ji absolvovat v dopoledních hodinách. Prohlídka je zpoplatněna, cena pro dospělé osoby je 50 Kč, pro studenty 10 Kč.

Provozovatel

Dům porcelánu s modrou krví

Tovární 620
417 01 Dubí
Tel.:
+420 774 860 544
Email:
info@infocentrum-...
Facebook:
Dům porcelánu s m...
WWW:
www.infocentrum-d...
GPS:
50,674267 13,796921
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:

Exkurze ve výrobě: 50 Kč, studento 10 Kč.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Monopol v Teplicích

Pivovar Monopol v Teplicích

Teplice, Ústecký kraj
Lagarto J&J

Lagarto J&J

Teplice, Ústecký kraj