Úvod > Aktuality > Gastrotour v Praze chystá workshopy, ochutnávky i setkáními s řadou špičkových gastronomů
Gastrotour v Praze chystá workshopy, ochutnávky i setkáními s řadou špičkových gastronomů
"> "> "> V prubehu celé akce budou na námestí Premysla Otakara II. probíhat kucharské show
Gurmánská turistika

Gastrotour v Praze chystá workshopy, ochutnávky i setkáními s řadou špičkových gastronomů

  • Vydáno10. října 2019
Příznivci dobrého jídla se od 10. do 13. října 2019 sejdou v Praze na výstavišti Letňany během Gastrotour 2019. Atraktivní program přinese zajímavé přednášky, workshopy, semináře s ochutnávkami i setkáními s řadou špičkových gastronomů. Tyto osobnosti seznámí účastníky s aktuálními trendy a rády se podělí o své znalosti a vědomosti přímo v PVA Expo Praha.

kuchařiDalší ročník festivalu Gastrotour, který se koná v rámci veletrhu For Gastro & Hotel, se zaměří na kuchaře nové generace, uvede kuchařskou exhibici národního týmu AKC ČR i debatu na téma Je česká kuchyně stále sexy?

Jednou z nejvýraznějších expozic letošního ročníku veletrhu bude stánek společnosti Makro. Dominantou je obrovská expozice masa z celého světa s velkým množstvím druhů i řezů. Přímo před diváky se bude krájet sušená šunka Prosciutto di San Daniele a na své si přijdou i milovníci ryb, mušlí a ústřic ve speciální sekci. V Makro restauraci se zájemci mohou edukovat v otázce párování jídla s pivem a s čajem. Chybět nebude ani prezentace lokálních pekařů, široká paleta bylinek a zajímavosti z oblasti ovoce a zeleniny.

jídloO atraktivní podívanou se postará také Česká barmanská asociace, která představí soutěžní a exhibiční program barmanů, baristů, teatenderů a pivních specialistů. Pestrou show mohou návštěvníci sledovat první den veletrhu v Hale 1.

Nováčkem letošního ročníku je projekt Wine Zone & Tapas. Ten v Letňanech ve dnech 11. až 13. října představí široké veřejnosti malá a střední evropská vinařství, vinotéky a pohostinská zařízení. Chybět nebudou ani degustace, či prodej nabízených produktů. Na druhé straně nesmí pochopitelně chybět něco pro milovníky zlatavého moku. Své pěnivé klenoty na veletrhu představí i řemeslné minipivovary.

Veletrh For Gastro & Hotel

29.9.
1.10.
Veletrh For Gastro & Hotel

Mezinárodní veletrh hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie.