Úvod > Kalendář akcí > Gastrotour Praha
Gastronomické akce

Gastrotour Praha

Kdy 10. říjen 2019 – 13. říjen 2019
Příznivci dobrého jídla se od 10. do 13.. října sejdou v Praze na food festivalu Gastrotour. Ten přinese zajímavé přednášky, workshopy, semináře s ochutnávkami i setkáními s řadou špičkových gastronomů.
Atraktivní program Gastrotour přinese zajímavé přednášky, workshopy, semináře s ochutnávkami i setkáními s řadou špičkových gastronomů. Tyto osobnosti seznámí účastníky s aktuálními trendy a rády se podělí o své znalosti a vědomosti přímo v PVA Expo Praha. Program se zaměří na kuchaře nové generace, uvede kuchařskou exhibici národního týmu AKC ČR i debatu na téma Je česká kuchyně stále sexy?

Jednou z nejvýraznějších expozic letošního ročníku veletrhu bude stánek společnosti Makro. Dominantou je obrovská expozice masa z celého světa s velkým množstvím druhů i řezů. Přímo před diváky se bude krájet sušená šunka Prosciutto di San Daniele a na své si přijdou i milovníci ryb, mušlí a ústřic ve speciální sekci. V Makro restauraci se zájemci mohou edukovat v otázce párování jídla s pivem a s čajem. Chybět nebude ani prezentace lokálních pekařů, široká paleta bylinek a zajímavosti z oblasti ovoce a zeleniny.

O atraktivní podívanou se postará také Česká barmanská asociace, která představí soutěžní a exhibiční program barmanů, baristů, teatenderů a pivních specialistů. Pestrou show mohou návštěvníci sledovat první den veletrhu v Hale 1.

Nováčkem letošního ročníku je projekt Wine Zone & Tapas. Ten v Letňanech ve dnech 11. až 13. října představí široké veřejnosti malá a střední evropská vinařství, vinotéky a pohostinská zařízení. Chybět nebudou ani degustace, či prodej nabízených produktů. Na druhé straně nesmí pochopitelně chybět něco pro milovníky zlatavého moku. Své pěnivé klenoty na veletrhu představí i řemeslné minipivovary.
 

Soutěžní klání Kuchař roku

V rámci veletrhu se uskuteční také tradiční klání Kuchař roku, které proběhne pod taktovkou Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Během čtyřdenní soutěže se představí 12 profesionálů, kteří v předchozích kolech nejvíce oslovili odbornou porotu a postoupili do velkého finále. Udělovat se budou ovšam i další tituly. Pro své ceny si sem přijdou mladí talentovaní kuchaři a vítězové Kuchařského Makro pětiboje.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 10. 2019