Úvod > Aktuality > Galerie Tančící dům prodlužuje výstavu Bořka Šípka do konce září
Galerie Tančící dům prodlužuje výstavu Bořka Šípka do konce září
"> "> "> "> "> "> "> "> ">

Galerie Tančící dům prodlužuje výstavu Bořka Šípka do konce září

Vydáno 21. března 2020 Kultura
Galerie Tančicí dům v Praze při pravila největší retrospektivní výstavu světoznámého výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka s názvem Retrospektiva. Ta se měla původně konat od 11. listopadu 2019 do 22. března 2020, k radosti všech milovníků umění a designu však bude prodloužena až do 27. září 2020. Výstava je zároveň poslední ucelenou výstavou originálů z depozitáře pana Šípka. V expozici je na 250 kusů váz a 40 kousků designového nábytku, který umělec vlastnoručně vyráběl. V rámci výstavy budou představeny i doposud nikde nevystavované prototypy nalezené v pozůstalosti. Výstava vznikla ve spolupráci s rodinou Bořka Šípka a soukromými sběrateli.
šípekDle rozhodnutí vlády je Galerie Tančící dům sice do odvolání uzavřena, ovšem kurátorům se podařilo prodloužit retrospektivní výstavu Bořka Šípa až do 27. září 2020!

Výstava je rozdělena do tří částí, kdy první je vytvořena netradičně do barevného pozadí, tak aby se otevřela nová perspektiva unikátních děl a návštěvníci se mohli seznámit s původním barevným pojetím a zasazením skla do interiérů, jak měl autor v úmyslu. Ve druhé části budou návštěvníci moci zhlédnout rozmanitou rodinu objektů vázy, mísy, karafy, skleničky, lustry, porcelánové hrnečky, misky, talíře, židle, křesla, stoly, skříně, knihovny, lampy či svícny, které mají svou vlastní existenci a svůj typický charakter.

šípekVe třetí části jsou vystaveny prototypy váz a dalších nejcennějších skleněných objektů a také nákres vázy, kterou daroval Bořkovi Šípkovi k jeho 55. narozeninám Václav Havel. Bořek Šípek pracoval pro Pražský hrad jako sklářský výtvarník a hradní architekt. Sedm let poté Bořek Šípek vázu podle návrhu Václava Havla vyrobil v limitované kolekci sedmi kusů. Návštěvníci výstavy uvidí třetí vyrobený kus, který je na výstavu zapůjčený ze soukromé sbírky.

Bořek Šípek je známý především jako sklářský́ výtvarník a hradní architekt prezidenta Václava Havla, je však také autorem rozličných kusů nábytků, ať už jsou to židle, křesla, pohovky, knihovny nebo kabinety. Na své výstavě Out Of Limits v Tančícím domě vystaví sérii dýhovaného intarzovaného nábytku, k jehož tvorbě byl autor inspirovaný řeckou a aboridžinskou mytologií.
Bořek Šípek: Retrospektiva v Galerii Tančící dům

13.11.
27.9.
Bořek Šípek: Retrospektiva v Galerii Tančící dům

Galerie Tančící dům představuje největší retrospektivní výstavu světoznámého výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka s názvem Retrospektiva.

Galerie Tančící dům

Galerie Tančící dům

Cílem Galerie Tančící dům je zprostředkovat návštěvníkům pestrý program se zaměřením na prezentaci a prodej toho nejlepšího současného umění. Od ledna 2016 mění původní galerie Art Salon S koncepci i jméno. Chce se zaměřit na výstavy významných českých i zahraničních umělců a tematické expozice.