!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Galerie Tančící dům

Galerie Tančící dům

Kultura
Cílem Galerie Tančící dům je zprostředkovat návštěvníkům pestrý program se zaměřením na prezentaci a prodej toho nejlepšího současného umění. Od ledna 2016 mění původní galerie Art Salon S koncepci i jméno. Chce se zaměřit na výstavy významných českých i zahraničních umělců a tematické expozice.

Galerie Tančící dům se snaží propojovat každodenní svět lidí se světem umění prostřednictví komentovaných prohlídek, přednášek, diskusí, speciálních večírků a další odborné činnosti a tím rozšiřovat povědomí o mladém umění u široké veřejnosti.

V Galerii Tančící dům můžete najít díla a předměty umělců s různým stylem a disciplínou, jsou zde vystavené fotografie vedle mistrovských děl, sochy vedle uměleckých předmětů, protože právě rozmanitost je to, co považují tvůrci za fascinující a krásné.

Galerie Tančící dům nabízí návštěvníkům kromě výstav možnost zastavit se na kávu v galerijní kavárně či navštívit obchod s knihami a designem. V Tančícím domě dále naleznete příjemnou uměleckou restauraci, ve které můžete využít možnosti navštívit střechu budovy s výhledem na celou Prahu.

Novou éru Galerie Tančící dům zahájí retrospektivní výstava ilustrátora Vladimíra Jiránka, která přinese populární příběhy Pata a Mata či Králíků z klobouku, kreslené vtipy a animace pro první počítačové hry. V létě ilustraci vystřídá tematická výstava Retro, která se zaměří na období 70. a 80. let 20. století a bude jakousi sondou do života v tehdejším Československu. Třetí velkou výstavou v roce 2016 bude expozice architektonické i designové tvorby Jana Kaplického, která se uskuteční ve spolupráci s Eliškou Kaplický.

 

Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019