Úvod > Aktuality > Galerie Sýpka nabízí výběr těch nejlepších fotografií Czech Press Photo
Galerie Sýpka nabízí výběr těch nejlepších fotografií Czech Press Photo
">
Kultura

Galerie Sýpka nabízí výběr těch nejlepších fotografií Czech Press Photo

  • Vydáno30. června 2016
Dvě stě osmnáct fotografických snímků z 21. ročníku nejprestižnější české fotosoutěže Czech Press Photo je v současné době umístěno v galerii Kaple a galerii Sýpka. Již pošesté tyto prostory nabízejí jedinečnou příležitost zhlédnout nejzásadnější události uplynulého roku pomocí objektivů fotoreportérů žijících v České a Slovenské republice. Výstava je otevřená až do 8. 9. 2016.
Galerie SýpkaPo dobu dvou měsíců hostí jedinečnou fotografickou expozici významného formátu galerie ve Valašském Meziříčí. Czech Press Photo je obdobou mezinárodní soutěže World Press Photo a od roku 1995 podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění současného světa. Hlavním smyslem soutěže i výstav je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí uplynulého roku a umožnit publicitu tomu, co má ve zkomercializovaných médiích malou nebo žádnou šanci.
 
Valašské Meziříčí již pošesté nabízí veškeré oceněné fotografie i videa a zároveň výběr těch nejlepších neoceněných prací, které také zaujaly porotu i diváky. K vidění je tedy dohromady 218 nejlepších fotografií a 7 reportážních videí.
 

Migranti i pan prezident

Změť tělTéma migrace na 21. ročníku CPP zcela dominovalo. Vítězná fotografie Jana Zátorského zobrazující uprchlíky na maďarsko-srbské hranici zachycuje změť lidských těl. Snímek získal vedle hlavní ceny "Křišťálového oka" také první cenu v kategorii Aktualita. Vítězný snímek migrantů chaoticky padajících přes sebe, ve snaze překonat maďarskou hranici, v sobě obsahuje nejen žurnalistickou informaci a symboliku současné uprchlické krize v Evropě, ale je zároveň i vizuálně silným obrazem připomínajícím apokalyptická malířská plátna velkých mistrů.

Vedle závažných témat nabízí výstava i citlivý a originální pohled na témata menšinová, mezi něž patří například kategorie Umění a zábava, Příroda a životní prostředí, Sport, Každodenní život a Lidé, o kterých se mluví, kde dominoval coby fotografický objekt prezident České republiky.

Výstava ve Valašském Meziříčí dává možnost intenzivně prožít radost, smutek, strach, hněv, znechucení, překvapení a další silné emoce v nejvypjatějších okamžicích života. Navštívit ji můžete až do 8. září 2016. Galerie Kaple a galerie Sýpka mají otevřeno denně od úterý do pátku od 9. do 17. hodin, o víkendu od 13. do 17. hodiny. Vstupné je 20 Kč, snížené 10 Kč.
Galerie Sýpka ve Valašském Meziříčí

Galerie Sýpka ve Valašském Meziříčí

Bývalá barokní sýpka se nachází v historickém centru města Valašské Meziříčí, v areálu zámku Žerotínů. Spolu se západním křídlem renesančního zámku a bývalou vězeňskou kaplí, postavenou v novorománském stylu v polovině 19. století, vymezuje prostor tzv. zadního zámeckého nádvoří.