Úvod > Aktuality > Festival Struny dětem o víkendu obsadí Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici
Festival Struny dětem o víkendu obsadí Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici
">
Zážitky

Festival Struny dětem o víkendu obsadí Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici

  • Vydáno22. září 2017
Koncerty, divadelní představení, lekce skládání origami, filmařské, hudební i výtvarné dílny zaplní o tomto víkendu 22. – 24. září divadlo Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici. Odehraje se zde totiž další ročník oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru, do kterého se tentokrát zapojili Ondřej Ruml, Radim Vizváry, Lenka Nová, Jaro Cossiga, Bombarďák, Fanfán Tulipán a další umělci. Překvapením festivalu je Jeremy Shafer z USA, který patří ke světové špičce v kreativním skládání vlastních origami modelů. Jak z papíru vyčarovat kouzelnou rybu, kostku, kornout na zmrzlinu nebo bláznivou čepici naučí v průběhu víkendu na šesti dílnách pro děti i dospělé.
Festivalovou atmosféru Strun dětem v Minoru si můžete užít i bez předem zakoupených vstupenek. Zábavy bude dost pro každého. Vodičkovu ulici rozezní odpolední koncerty Petry Ernyei a Marka Rejhona nebo Unique Quartet. V neděli budou na nádvoří Novoměstské radnice dovádět Loutky v nemocnici. Po oba víkendové dny jsou otevřené dílny věnované možnostem úžasného papíru, na kterých si můžete vyrobit papírové samurajské přilbice, opravdu hrající papírová pískátka, porigami zvířátka, neodolatelné kytary či inspirativní kaleidocykly. Pro velký úspěch se vrací i dílnička s výrobou dřevěných hraček. Nechybí ani oblíbené internetové hřiště Déčka nebo triky s klíčovacím pozadím ČT Déčko.
 
Program Strun dětem v Minoru v pátek odstartuje Radim Vizváry a jeho papírový přítel Pejrpbój. Nonverbální pohádka s minimalistickou scénou, představí papír, který se pod rukama zkušeného loutkáře a mima mění na fantastické výjevy z pohádkového světa.
 
Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií.
Divadlo Minor – divadlo pro celou rodinu

Divadlo Minor – divadlo pro celou rodinu

Divadlo Minor se snaží hrát nikoli jen pro děti, ale přilákat spolu s dětmi i dospělého diváka, čili celou rodinu. Tomuto cíli se přizpůsobuje jak dramaturgie, tak také hrací časy. Společným jmenovatelem všech inscenací je především originální výtvarná a hudební složka.

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.