Úvod > Aktuality > Festival Renesance Opočno bude věnován velké cestě do Středomoří

Festival Renesance Opočno bude věnován velké cestě do Středomoří

Vydáno 19. srpna 2019 Kultura
Unikátní multižánrový volně pojatý cyklus věnovaný renesanční kultuře je vhodně zasazen do krásného prostředí města Opočna, jeho renesančního zámku a okolí. Festival, který se koná od 19. do 24. srpna 2019 nemá v České republice obdoby a stává se každoročním významnou kulturně-společenskou událostí.
OpočnoLetošní 7. ročník festivalu proběhne od 19. do 24. srpna 2019 a bude věnován velké cestě do Středomoří, což ve spojení s věkem renesance nabízí neopakovatelný zážitek ve společnosti mořských Sirén a Múz, které nám z vlídného a bohatého jihu nesou skutečné kořeny evropské intelektuální kultury a kvasu. Kde harmonie ducha a těla, krása, slunce, vůně i otevřený prostor moře, či mysli je jakýmsi návratem do sebe sama.

Program zahrnuje hudbu, zpěv, divadlo i moderní flamenco či přednášku pro veřejnost. Pojďte si užít pospolitosti tak, jak si ji užívají prastaré národy Mediterranu.

prednaska-islamV rámci festivalu se návštěvníci mohou těšit na množství doprovodného programu určeného jak zasvěceným zájemcům, tak též úplným amatérům, případně i dětem. Jednak to budou koncerty, kterých se zúčastní profesionální hudebníci i studenti hudebních škol. Večerní letní společenská setkání se slovem, tancem a hudbou v areálu historického centra Opočna.

Na letošním ročníku festivalu se mimo jiné můžete těšit na koncert vokálně-instrumentálního souboru EnRe a instrumentálního ansámblu La Bilancetta. Bude se konat v pondělí 19. 8. 2019 do 19:00 hodin. Zajímavá bude určitě přednáška "Islám a Španělsko v době conquisty". O hudební doprovod se postará soubor Čabraka s tradičními nástroji. Na přednášku přijďte v úterý 20.8 2019 od 18:00 hodin do Tabulnice zámku Opočno.

Don QuichoteSvérázné zpracování osudů Dona Quijota a věrného služebníka Sancho Panzy, kterému nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace předvede v úterý 20. 8. 2019 od 20:30 Divadlo klauniky Brno, a to přímo na Trčkově náměstí. Po formální stránce zvolil režijní poradce představení, autor, mim, básník těla i duše Boleslav Polívka cestu didaktické klaunikyády. Horké a slunné Španělsko se k vám přiblíží ve středu 21. 8. 2019 v projektu Flamenco. Od 19:00 si v Mariánském kostelíku poslechnete hudbu z Andalusie, Arábie, Afriky a Arménie "Kořeny flamenca". Zahraje duo Terra incognita.

Posledním dnem festivalu je čtvrtek 22. 8., kdy se představí Fernando Marín Corbi a Nadine Belbeisi. Od 19:00 Mariánský kostelík rozezní středověké a renesanční písně a instrumentální hudba Španělska.
Park a zámecká zahrada v Opočně

Park a zámecká zahrada v Opočně

Do údolí Zlatého potoka je zasazen zámecký park v Opočně. Skalnaté údolí pod zámkem bývalo v dobách gotického hradu odlesněno. Před rokem 1598 se stalo součástí obory „hrazené tesy pobitými šindelem“.

Státní zámek Opočno - objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Státní zámek Opočno - objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek, dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku, obklopeném přírodně krajinářským parkem, jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.