Úvod > Aktuality > Festival Barevná devítka se rozzáří barvami z celého světa

Festival Barevná devítka se rozzáří barvami z celého světa

  • Vydáno26. srpna 2011
Vysočanský park Podviní se v sobotu 27.8.2011 ve 14 hodin rozvoní cizokrajnými jídly, rozezní exotickými melodiemi a rozzáří barvami z celého světa. Festival se stal za 6 let oblíbenou akcí, na které se sejde mnoho národů žijících v Praze a České republice, a kde vzniká výjimečná atmosféra vzájemné komunikace a zábavy různých kultur.
Centrem všeho dění bude podium, které v průběhu odpoledne zaplní tradiční tance, zpěvy, bubny, módní přehlídka i recitace. Těšit se můžete na vystupující soubory třeba z Peru, Vietnamu, Moldávie, Gruzie, Dominikánské republiky, Mexika, Ruska, Angoly nebo Bulharska. Navíc se můžete těšit na světoznámé ztvárnění příběhu lásky ve hře „Cigáni jdou do nebe.“ Stejně jako v minulých letech nebude chybět ani bubnování s nejznámějším českým perkusistou Milošem Vacíkem, které plynule přejde do bubenického workshopu.

Večer se bude podium otřásat nejprve v rytmu afrického beatu, latiny a reggae v podání kapely Marimba Mama. Na tuto energickou show naváže dominikánská kapela Chico Díaz Dominican Salsaborr, u které se můžete pustit do tance ve stylu bachaty a merengue. Po Lucii Kostelecké & m.a.t. bandu, se kterými se v mžiku ocitnete v nitru Afriky, bude následovat působivá ohňová show FireDance.


Další aktuality

Tradice: veselé, zábavné i hodně divné mezinárodní dny

Každý den je důvod k oslavě. I když zrovna nemáte svátek nebo narozeniny, určitě si vyberete z neskutečně dlouhého seznamu mezinárodních či světových dnů. Své dny slaví potraviny, zelenina, příroda, zvířata, švihlá chůze, a dokonce i toaletní papír, orgasmus, suché zipy nebo Star Wars.
Životní styl

50 tipů na Velikonoční pondělí

Nevíte ještě, jak si užít poslední velikonoční volný den? Užijte si koledování, pomlázku a malovaná vejce. Naplánujte si 10. duben 2023 podle doporučení portálu Kudy z nudy. Podívejte se na naše tipy a nechte se inspirovat k návštěvě zajímavé výstavy, na výlety za poznáním, kam vyrazit s dětmi a další skvělé zážitky z celé České republiky!
Zážitky

50 tipů na sváteční neděli a Boží hod velikonoční

V neděli 9. dubna 2023 na Boží hod velikonoční se opět rozezní zvony a zvonky, které se vrací z Říma. Podle křesťanské tradice v noci ze soboty na neděli vstal Ježíš Kristus z mrtvých, a proto je pro věřící nejvýznamnějším dnem celých svátků právě neděle. V neděli se také začala jíst tradiční velikonoční jídla – vejce, mazanec, beránek, víno a chleba. Pojeďte s námi na výlet za tradicemi. Naučíte se plést pomlázky, malovat vajíčka nebo upéct tradiční mazanec. Tradiční Velikonoce slaví nejen ve skanzenech prohlídkami, trhy, jarmarky nebo ukázkami současných i zaniklých řemesel, která jsou typická pro období vítání jara.
Kultura

50 tipů, kam na výlet na Bílou sobotu

Svátky jara jsou tu a s nimi spousta zajímavých akcí plných tradic, veselí a oslav. Oslavte příchod jara v sobotu 8. dubna 2023 třeba na zámku Hrádek u Nechanic, Kačina nebo na hradě Křivoklátě. Do nové sezóny se otevřelo také milovické Mirakulum a ve skleníku Fata Morgana v Praze létají tropičtí motýli. Užijte si na Bílou sobotu velikonoční akce ve znamení jara, probouzející se přírody a velikonočních tradic. Noc o Bílé sobotě znamená konec dlouhého půstu.
Kultura

50 tipů na akce na Velký pátek

První jarní úplněk určuje datum Velikonoc – nejvýznamnějšího křesťanského svátku. Na jarmarcích můžete i na Velký pátek nakoupit čerstvá vajíčka z volného výběhu, kopřivy, velikonoční sladkosti, nebo také tradiční výzdobu – osení a kraslice . Pátek 7. dubna 2023 nabídne turistům tradiční velikonoční programy a prohlídky vyzdobených hradů i zámků, spoustu divadelních i hudební vystoupení, kejklířů nebo širokou nabídkou zboží na velikonočním jarmarku. Pestrý výběr kulturních akcí o prodlouženém velikonočním víkendu je inspirací pro zajímavé zážitky po celém Česku.
Gurmánská turistika

Velikonoční poklady: kde na Velký pátek pokvete zlaté kapradí?

Máte rádi historky o ukrytých pokladech a chtěli byste někde zakopnout o truhlu plnou zlata? Počkejte si na Velký pátek, kdy se podle dávných legend otvírají poklady, skály a některé kopce. Kromě potřebného náčiní a baterek budete potřebovat dobré oči: ukryté skvosty prý prozrazují mihotavé plamínky a světýlka, zlaté kapradí anebo záře, probleskující skalními štěrbinami.
Zážitky

100 tipů na hrady a zámky, které mají od dubna dveře dokořán

Hrady, zámky a další památky nejen ve správě Národního památkového ústavu se od 1. dubna naplno otevírají návštěvníkům. Kudy z nudy vám přináší tipy na pár desítek z nich – schválně, najdete mezi nimi alespoň tři, na kterých jste dosud nebyli? Pokud ano, zkuste je letos navštívit. Turistická sezóna trvá většinou až do konce října.
Památky

50 tipů, jak si užít Apríl

Oblíbený Apríl má u nás dlouhou tradici. Drobné zlomyslnosti a žertíky si u nás lidé na 1. dubna provádějí od 17. století. V českých zemích existuje první zmínka o Aprílu k roku 1690, počátek provádění si drobných poťouchlostí lze však vystopovat mnohem dále do minulosti, a to až do Persie k roku 536 před naším letopočtem. Autorem svátku, který se zde nazývá Sizdah Bedar, je mytický král Jamšíd. Druhou teorií je, že svátek vznikl jako oslava radosti nad koncem dlouhé zimy a přechodem na veselejší období jara. Oslavte proto první dubnový den tematickým výletem na kuriózní místa, která vykouzlí úsměv na tváři anebo nevěřícné zakroucení hlavou.
Zážitky