Úvod > Aktuality > Na nebi u Jindřichova Hradce se soutěží o mistrovské tituly v balonovém létání
Na nebi u Jindřichova Hradce se soutěží o mistrovské tituly v balonovém létání
"> "> "> Balónový festival probehne v sobotu ">
Zážitky

Na nebi u Jindřichova Hradce se soutěží o mistrovské tituly v balonovém létání

  • Vydáno20. srpna 2019
Létání horkovzdušným balonem není jen zajímavá zábava a turistická atrakce, ale také náročná sportovní disciplína. Přesvědčit se o tom mohou návštěvníci letiště v Jindřichově Hradci během 23. Mistrovství ČR v balonovém létání, které probíhá od 20. do 24. srpna 3019.
Po čtyři dny – od 20. srpna do 24. srpna 2019 se na jihočeském nebi poblíž Jindřichova Hradce koná Mistrovství České republiky v balónovém létání a Fiesta 2019

Závodní piloti a pilotky z různých koutů světa (kromě České republiky např. z Polska, Litvy, Belgie, Ruska, Holandska, Anglie, Rakouska, Itálie, ale také ze vzdálených zaoceánských států – USA a Austrálie) se utkají v různých disciplínách, které budou dle meteorologických podmínek vyhlašovány každý den.

balonPrvní ranní a podvečerní lety se uskuteční ve středu 21. 8. 2019 ráno od 6 do 9 hodin a poté navečer od 18 do 20 hodin. Balóny poletí nad městem i v jeho okolí, startuje se z letiště. V souvislosti s mistrovstvím republiky jsou připraveny také lety nesoutěžních balónů, tzv. fiesta.

V pátek 23. 8. se příchozí mohou těšit na "balónové žárovky" v průběhu večerní ohnivé show, která vypukne ve 21 hodin. Hlavním festivalovým dnem je sobota 24. srpna. Program doplní od 15:00 letové i statické ukázky, chystají se také lety pro pasažéry. Večer proběhne slavností vyvrcholení soutěže, ve fun zoně nebude chybět skákací hrad nebo nafukovací hřiště pro děti.
Expozice letecké bitvy nad Jindřichovým Hradcem

Expozice letecké bitvy nad Jindřichovým Hradcem

V Muzeu Jindřichohradecka najdete expozici věnovanou letecké bitvě nad Jindřichohradeckem ze druhé světové války. Na výstavě spatříte zrekonstruované části letounu Focke-Wulf Fw 190, který se zřítil v srpnu 1944 při souboji americké letky a německé Luftwaffe u Otína.

Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada

Českou Kanadou je nazývána příhraniční oblast mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak. Její rozloha činí cca 250 km². Přírodní park Česká Kanada zde byl vyhlášen roku 1994.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.