Úvod > Aktuality > Ústecké Vánoce potěší malé i velké
Ústecké Vánoce potěší malé i velké
"> "> "> ">

Ústecké Vánoce potěší malé i velké

Vydáno 28. listopadu 2019 Zážitky
Statutární město Ústí nad Labem ve spolupráci s Kulturním střediskem města Ústí nad Labem připravilo na předvánoční čas bohatý program Ústeckých Vánoc. Po celé období adventu probíhají na Lidickém náměstí zajímavé akce. Mimo to jsou k dispozici stánky s občerstvením nebo Ježíškova pošta. Ústecké Vánoce obdržely jako jedni z prvních měst v Česku patronát spolku Náš Ježíšek a to díky celkové koncepci, kterými jsou Vánoční trhy a doprovodný program pořádán. Ústecké Vánoce budou letos probíhat od 1. do 23. prosince 2019.
VánoceZastavte se na maličkou chvilku, odpočiňte si od předvánočního shonu a užívejte si nejkrásnější čas v roce společně a s láskou. Za příjemnými zážitky a pohodovou atmosférou se můžete vydat i na adventní trhyÚstí nad Labem. Ty se konají již tradičně od 1. prosince 2019 na Lidickém náměstí náměstí, akce probíhají také v OC Forum, na Kostelním náměstí nebo kostele sv. Vojtěcha. Trhy jsou otevřeny denně vždy od 10 do 19 hodin, až do 23. 12. 2019.

VánoceV rámci vánočního programu se spolu s vašimi dětmi můžete těšit na pohádková představení, tematické dny (např. 3. 12. den pro seniory, 4. 12. folkové Vánoce, 12. 12. country Vánoce, 13. 12. středověké Vánoce, 14. 12. rockové Vánoce, 21. 12. den plný muzikálu... atp). Tradičním dárkem pro děti je samozřejmě jízda zoovláčkem, chybět nesmí ani oblíbená zvířátka a kolotoče. Ve středu 5. prosince bude na Lidickém náměstí vyhlížet děti Mikuláš s andělem a čertem.

A nebude chybět ani Ježíškův poštovní úřad na Lidickém náměstí. Poprvé se otevře 1. 12. od 16:00 do 18:00 hodin u vánočního stromu.
 

V sobotu se otevřou trhy v OC Forum

vánoceV sobotu 30. 11. 2019 od 13:00 začínají tradiční vánoční trhy s doprovodným programem u OC Forum, které udělají radost každému z vás. Nabídnou plejádu svátečního občerstvení, dárků, chybět nebude ani vyhledávaný stánek s vánočními stromky. Trhy budou otevřené každý den od 9:00 do 19:00 až do 23. prosince. Doražte společně s celou rodinou a nasajte tu pravou vánoční atmosféru! Těšit se můžete na vánoční dílničky, Ústecký dětský sbor a oblíbenou dětskou kapelu Čiperkové.

Čekání na Ježíška si můžete zkrátit ve vánočních kreativních dílničkách. Pro ty z vás, kteří máte rádi ručně vyráběné dárečky, jsou vánoční dílny jako stvořené. Ve čtvrtek a v pátek jsou otevřeny od 15:00 do 18:00 hodin, v sobotu a v neděli od 13:00 do 18:00 hodin.
Mariánský most Ústí nad Labem

Mariánský most Ústí nad Labem

Mariánský most spojuje městské části Ústí nad Labem-město a Ústí nad Labem-Střekov. Jedná se o jeden z nejmodernějších mostů v České republice, který byl v 90 letech 20. stol. postaven jako dominanta města. Jeho středem vede společná komunikace pro vozidla, cyklisty i chodce.

Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

Pro návštěvníky zoo je připraveno velké množství předváděcích akcí, jako je procházka a cvičení slonů, "medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, lemurů, orangutanů, surikat, piraň a další lákadla.

Střekovská vyhlídka v Ústí nad Labem

Střekovská vyhlídka v Ústí nad Labem

Střekovská vyhlídka se nachází v lesoparku na Malém Sedle. Z rozhledny si můžete vychutnat jedinečné pohledy na České středohoří, Větruši, i na centrum města s mohutnou Mariánskou skálou, dokonce můžete vidět i vzdálené Krušné hory.

Další aktuality

4.7.
2020
Nejlepší písečné pláže aneb doma jako u moře

Nejlepší písečné pláže aneb doma jako u moře

Severozápadní Čechy | Letní sporty
3.7.
2020
Udělejte si výlet po zubrnické železnici

Udělejte si výlet po zubrnické železnici

Severozápadní Čechy | Zážitky
30.6.
2020
Využijte osobité prázdninové dráhy v Českém středohoří

Využijte osobité prázdninové dráhy v Českém středohoří

Severozápadní Čechy | Zážitky
29.6.
2020
#světovéČesko a malý pařížský výlet do Teplic

#světovéČesko a malý pařížský výlet do Teplic

Severozápadní Čechy | Lázně a wellness