Úvod > Aktuality > Devět ibisů skalních je zpět v pražské zoo
Devět ibisů skalních je zpět v pražské zoo
">
Příroda

Devět ibisů skalních je zpět v pražské zoo

  • Vydáno4. března 2016
Aktuálně bylo do dvanácté hodiny dnešního dne odchyceno již devět ibisů skalních, kteří unikli v úterý 1. března z voliéry v pražské zoo, poškozené masivním přívalem mokrého sněhu. Průběžný odchyt ibisů je spojen s velikým zájmem a solidaritou veřejnosti, takže se z nich staly doslova nové celebrity. Část navrácených ibisů uvidí návštěvníci již od soboty 5. března ve voliéře poblíž jižního vchodu do zoo.
Ihned po úniku ptáků zahrada požádala o pomoc veřejnost a zveřejnila kontaktní telefonní číslo, kam lze aktuální informace o pozorování ibisů oznamovat. Okamžitě po zveřejnění této prosby prostřednictvím médií a sociálních sítí, se spustil příval telefonátů a solidarity. Hashtag  #ibisdozoo se stal hitem a nadále pomáhá při lokalizování ptáků.

Všech devět ptáků, které se podařilo odchytit, je v současné době v zázemí zahrady. Kontrolou bylo zjištěno, že jsou po prožitém dobrodružství v uspokojivém zdravotním stavu a tak již zítra ráno bude většina z nich umístěna do náhradní voliéry poblíž jižního vchodu do zoo. Tato informace udělá radost určitě mnoha návštěvníkům zoo, protože „nové ptačí celebrity“ si získaly obrovskou přízeň veřejnosti.

Týmy chovatelů pražské zoo jsou samozřejmě stále v terénu, a proto Zoo Praha prosí i nadále veřejnost o poskytování aktuálních informací na telefonním čísle 734 524 439.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Speciální program v Zoo Praha je určen pro všechny milovníky zvířat, kteří v dětství chtěli krmit lvy, pečovat o slony, hledět do očí žirafě či chovat anakondu, ale profesní život je pak zavál jinam.