Úvod > Aktuality > Dětský víkend nabídne víkendový program pro děti a jejich rodiče na Pražském hradě
Dětský víkend nabídne víkendový program pro děti a jejich rodiče na Pražském hradě
"> "> ">
Kultura

Dětský víkend nabídne víkendový program pro děti a jejich rodiče na Pražském hradě

  • Vydáno26. června 2019
V pořadí již 31. dětský víkend s názvem "První pražská defenestrace" nabízí 29. a 30. června pro děti i jejich rodiče přijatelnou a zábavnou formou hlubší poznávání hradního areálu a jeho historie. Před Starým královským palácem budou připravena také různá rukodělná a zábavná zastavení: ukázky tradičních řemesel, výtvarná dílnička či velmi oblíbené zkoušení historické zbroje.

Stálou expozici Příběh Pražského hradu v autentických prostorách gotického patra Starého královského paláce na Pražském hradě už možná znáte, ale víte také, že kromě dalších programů pořádá dětské víkendy?

Ten nejbližší, jejíž ústředním tématem bude První pražská defenestrace se koná v sobotu a v neděli 29. a 30. června a umožní rodinám s dětmi lépe poznat areál hradu. Start a cíl bude na severním palácovém dvorku, před vstupem do stálé expozice Příběh Pražského hradu, po oba dva dny 10 – 17 hod. poslední start v 16.00 hod.

Na nádvořích a v zahradách bude připraveno šest zajímavých úkolů, start a cíl najdete na severním palácovém dvorku před vchodem do stálé expozice.

Před Starým královským palácem navíc můžete navštívit různá rukodělná a zábavná zastavení: ukázky tradičních řemesel, výtvarnou dílničku či velmi oblíbené zkoušení historické zbroje.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Příběh Pražského hradu – stálá expozice ve Starém královském paláci

Příběh Pražského hradu – stálá expozice ve Starém královském paláci

Příběh hlavního hradního komplexu v ČR a lidí s ním spojených, tedy panovníků a prezidentů přes šlechtice a dvořany, proslulé umělce, stavitele, architekty či vědce až po řemeslníky a služebnictvo, vám představí expozice Příběh Pražského hradu ve Starém královském paláci na Pražském hradě.