Úvod > Aktuality > Dětský den v Karolinu připomene 600. výročí od úmrtí Václava IV.
Dětský den v Karolinu připomene 600. výročí od úmrtí Václava IV.
"> ">
Zážitky

Dětský den v Karolinu připomene 600. výročí od úmrtí Václava IV.

Vydáno 24. září 2019
Šermířské vystoupení, loutkové divadlo, setkání s Václavem IV., dětské dílničky, seznámení se středověkým životem... Ještě mnohem více můžete zažít, když v sobotu 28. září v čase od 10 do 18 hodin nenecháte své děti doma a dorazíte s nimi na Dětský den v Karolinu.
Program je koncipován s ohledem na 600. výročí od úmrtí Václava IV., které si v letošním roce Univerzita Karlova připomíná. Akce je určena pro děti s rodinami přibližně od tří let věku. Malí i velcí návštěvníci se vyučí středověkým písařem, malířem, nebo zlatníkem. Naučí se od středověkých rytířů techniky šermu a od dvorních dam i kejklířů tance. Budou si moci vyzkoušet historickou zbroj i službu v královské družině.

Jsou připraveny pohádky loutkového divadla i veselá klauniáda. Dojde i na setkání se samotným králem Václavem IV. a jeho chotí! Ty nejšikovnější bude král pasovat na rytíře, nebo je přijme do uměleckých cechů.

Akci po celý den doprovodí umělecká vystoupení, do kterých budou vtaženi i návštěvníci. Nebude chybět ukázka historických zbraní. V dětských dílničkách čekají na šikovné účastníky rukodělné a pohybové aktivity.

Vstup na akci je zdarma.
Expozice historie Univerzity Karlovy v Praze

Expozice historie Univerzity Karlovy v Praze

U příležitosti 667. výročí založení univerzity byla znovu otevřena stálá výstava ve sklepních prostorách Karolina. V expozici je možné si prohlédnout listiny vztahující se k založení univerzity či kopie univerzitní pečeti a žezla.

Praha – Staré Město

Praha – Staré Město

Staré Město sice už dávno není prvním mezi městy království českého, ale zato stále patří mezi nejhezčí a nejvyhledávanější částí Prahy. Historické centrum hlavního města, zapsané mezi památkami UNESCO, je plné památek, obchodů, kaváren a restaurací a prochází jím takzvaná Královská cesta.

Karolinum – historické sídlo Univerzity Karlovy v Praze

Karolinum – historické sídlo Univerzity Karlovy v Praze

Karolinum je národní kulturní památkou, symbolem Univerzity Karlovy. Od 14. století se zde nacházelo sídlo nejstaršího domu pražské univerzity – Karlovy neboli Veliké koleje (Collegium Caroli), kterou založil Karel IV. pro dvanáct mistrů pražského vysokého učení.