!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Czech Nature Photo vyhlašuje jubilejní ročník soutěže
Czech Nature Photo vyhlašuje jubilejní ročník soutěže
"> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Czech Nature Photo vyhlašuje jubilejní ročník soutěže

Vydáno 6. ledna 2021
Od 11. ledna 2021 již mohou fotografky a fotografové přírody přihlašovat své snímky do soutěže Czech Nature Photo. V jubilejním pátém ročníku soutěže je pod patronací pražské zoologické zahrady vyhlášena nová kategorie – Zvířata ve svém prostředí. Zároveň bude zahájena soutěž Czech Nature Photo Junior, která se zaměří na mladé fotografy ze základních a středních škol. Oceněné práce bude vybírat mezinárodní odborná porota.
czech nature fotoSoutěž Czech Nature Photo byla založena v roce 2017 jako ,sestra‘ renomované novinářské soutěže Czech Press Photo. Od prvního ročníku se soutěž těší velkému zájmu soutěžících – fotografů přírody – a obrovský zájem je také ze strany veřejnosti nejen o výstavu oceněných, ale i dalších vybraných prací, která putuje po České republice. Mottem soutěže je, že lidé dokážou chránit jen to, co znají, a soutěž Czech Nature Photo jim v tom výrazně pomáhá.

czech nature fotoLetošní, jubilejní ročník bude specifický. Většina fotografů, kteří za snímky cestují po celém světě, musela zůstat doma. Svého poslání přinášet obrazy živočichů a rostlin se však nevzdali a fotografovali v Česku. Soutěž tak možná získá nový rozměr. Práce českých a slovenských fotografů zachycujících přírodu doma i ve světě bude možné přihlašovat od 11. ledna do 14. února 2021 prostřednictvím elektronického systému.

V letošním ročníku soutěže Czech Nature Photo je opět vypsáno šest hlavních kategorií, tedy Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby a Krajina. Dále je možné přihlásit snímky do speciálních kategorií Série, Zvířata v lidské péči a Příroda v Praze. Soutěžit se bude tradičně také o Cenu za nejlepší fotografii české přírody.


Novou kategorií jsou Zvířata ve svém prostředí

czech nature fotoNovou kategorií, jejímž partnerem se stala pražská zoologické zahrada, jsou Zvířata ve svém prostředí. Ta se zaměřuje na snímky zachycující volně žijící živočichy v kontextu jejich domovských biotopů a životního prostoru, jehož ochranu je třeba neustále zdůrazňovat. Jako u každé nové kategorie i do této bude letos možné přihlásit fotografie z archivu.

Odborná mezinárodní porota bude pracovat v Czech Photo Centre 3. března pod vedením fotografa Vladimíra Čecha ml., dále v porotě zasednou: izraelský wildlife fotograf Boaz Amidror, fotograf Václav Šilha, ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený a Petr Tureček ze společnosti Cewe.

czech nature fotoNominace v jednotlivých kategoriích budou vyhlášeny 14. března 2021. Slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat v květnu společně se zahájením výstavy oceněných prací v Czech Photo Centre. Czech Photo Junior bude probíhat paralelně se soutěží Czech Nature Photo. Soutěžit se bude ve dvou věkových kategoriích: základní a střední školy. Fotografie budou moci mladí fotografové zasílat do uzávěrky soutěže 14. 2. 2021. Vyhodnocení těch nejlepších snímků se bude konat společně s profesionální soutěží Czech Nature Photo.
Czech Nature Photo - přihlášení do soutěže

11.1.
14.2.
Czech Nature Photo - přihlášení do soutěže

Od 11. ledna již mohou fotografky a fotografové přírody přihlašovat své snímky do soutěže Czech Nature Photo. V jubilejním pátém ročníku soutěže je pod patronací pražské zoologické zahrady vyhlášena nová kategorie – Zvířata ve svém prostředí.

Czech Photo Centre v Nových Butovicích

Czech Photo Centre v Nových Butovicích

V galerii Czech Photo Centra v pražských Nových Butovicích se návštěvníci setkají s díly předních českých i světových fotografů i se street artovými a video instalacemi. Ve venkovní galerii je zde vybudován i variabilní prostor pro návštěvníky s možností interaktivní zábavy.