!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Czech Nature Photo vyhlašuje šestý ročník soutěže
Czech Nature Photo vyhlašuje šestý ročník soutěže
"> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Czech Nature Photo vyhlašuje šestý ročník soutěže

  • Vydáno2. ledna 2022
Již od 10. ledna 2022 mohou fotografky a fotografové přírody přihlašovat své snímky do soutěže Czech Nature Photo. Podruhé bude současně probíhat soutěž Czech Nature Photo Junior, která je zaměřena na mladé fotografy ze základních a středních škol. Oceněné práce bude tradičně vybírat mezinárodní odborná porota.
czech nature fotoSoutěž Czech Nature Photo byla založena v roce 2017 jako "sestra" renomované novinářské soutěže Czech Press Photo. Od prvního ročníku se soutěž těší velkému zájmu soutěžících – fotografů přírody – a obrovský zájem je také ze strany veřejnosti nejen o výstavu oceněných, ale i dalších vybraných prací, která putuje po České republice. Mottem soutěže je, že lidé dokážou chránit jen to, co znají, a soutěž Czech Nature Photo jim v tom výrazně pomáhá.

czech nature foto Mohlo by se zdát, že již vše bylo zachyceno, ale každý nový ročník přesvědčí porotce, že tomu tak není. Přicházejí fantastické snímky s neobvyklými motivy. Příroda a její témata jsou nevyčerpatelné. Letos vybízí fotografy, aby nezapomínali ani na kouzlo rostlinné říše. Práce českých a slovenských fotografů zachycujících přírodu doma i ve světě bude možné přihlašovat od 10. ledna do 13. února 2022 prostřednictvím elektronického systému.

V letošním ročníku soutěže Czech Nature Photo je opět vypsáno šest hlavních kategorií, tedy Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby a Krajina. Dále je možné přihlásit snímky do speciálních kategorií Série, Zvířata v lidské péči a Příroda v Praze. Soutěžit se bude o Cenu za nejlepší fotografii české přírody.


Zvířata ve svém prostředí již podruhé

czech nature fotoNovou kategorií, jejímž partnerem se stala pražská zoologické zahrada, jsou druhým rokem Zvířata ve svém prostředí. Zaměřuje se na snímky zachycující volně žijící živočichy v kontextu jejich domovských biotopů a životního prostoru, jehož ochranu je třeba neustále zdůrazňovat.

Odborná mezinárodní porota bude pracovat v Czech Photo Centre 2. března 2022 pod vedením absolutního vítěze ročníku Czech Nature Photo 2021, fotografa Igora Mikuly.

czech nature fotoNominace v jednotlivých kategoriích budou vyhlášeny 16. března 2022. Slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat v květnu společně se zahájením výstavy oceněných prací v Czech Photo Centre. Czech Photo Junior bude probíhat paralelně se soutěží Czech Nature Photo. Soutěžit se bude ve dvou věkových kategoriích: základní a střední školy. Fotografie budou moci mladí fotografové zasílat do uzávěrky soutěže 13. 2. 2022. Vyhodnocení těch nejlepších snímků se bude konat společně s profesionální soutěží Czech Nature Photo.
Czech Nature Photo 2022 – přihlášení do soutěže

10.1.
13.2.
Czech Nature Photo 2022 – přihlášení do soutěže

Od 10. ledna již mohou fotografky a fotografové přírody přihlašovat své snímky do soutěže Czech Nature Photo. Příroda a její témata jsou nevyčerpatelné. Letos organizátoři vybízí fotografy, aby nezapomínali ani na kouzlo rostlinné říše.

Czech Photo Centre v Nových Butovicích

Czech Photo Centre v Nových Butovicích

V galerii Czech Photo Centra v pražských Nových Butovicích se návštěvníci setkají s díly předních českých i světových fotografů i se street artovými a video instalacemi. Ve venkovní galerii je zde vybudován i variabilní prostor pro návštěvníky s možností interaktivní zábavy.