Úvod > Kalendář akcí > Czech Nature Photo 2022 – přihlášení do soutěže
10.1.
13.2.
Přidat foto
Výstavy

Czech Nature Photo 2022 – přihlášení do soutěže

Od 10. ledna již mohou fotografky a fotografové přírody přihlašovat své snímky do soutěže Czech Nature Photo. Příroda a její témata jsou nevyčerpatelné. Letos organizátoři vybízí fotografy, aby nezapomínali ani na kouzlo rostlinné říše.
Mohlo by se zdát, že již vše bylo zachyceno, ale každý nový ročník přesvědčí porotce, že tomu tak není. Přicházejí fantastické snímky s neobvyklými motivy. Příroda a její témata jsou nevyčerpatelné. Letos vybízí fotografy, aby nezapomínali ani na kouzlo rostlinné říše. Práce českých a slovenských fotografů zachycujících přírodu doma i ve světě bude možné přihlašovat od 10. ledna do 13. února 2022 prostřednictvím elektronického systému.

V novém ročníku soutěže Czech Nature Photo je vypsáno šest hlavních kategorií, tedy: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby a Krajina. Dále je možné přihlásit snímky do speciálních kategorií Série, Zvířata v lidské péči a Příroda v Praze. Soutěžit se bude o Cenu za nejlepší fotografii české přírody. Zopakuje se i loňská novinka pod patronací pražské zoologické zahrady, což je kategorie Zvířata ve svém prostředí, která se zaměřuje na snímky zachycující volně žijící živočichy v kontextu jejich domovských biotopů a životního prostoru, jehož ochranu je třeba neustále zdůrazňovat. Vítěze kategorie Zvířata ve svém prostředí čeká výstava přímo v zoologické zahradě před informačním centrem.

Odborná mezinárodní porota bude pracovat v Czech Photo Centre 2. března pod vedením absolutního vítěze ročníku Czech Nature Photo 2021, fotografa Igora Mikuly. Nominace v jednotlivých kategoriích budou vyhlášeny 16. března. Slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat v květnu společně se zahájením výstavy oceněných prací v Czech Photo Centre v Nových Butovicích. Soutěž doprovodí fotografická výstava zahraničního porotce.

Czech Photo Junior bude probíhat paralelně se soutěží Czech Nature Photo. Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích. Fotografie budou moci mladí fotografové zasílat do uzávěrky soutěže 13. března. Vyhodnocení těch nejlepších snímků se bude konat společně s profesionální soutěží Czech Nature Photo.
 

Provozovatel

Czech Photo Centre

Seydlerova 2835/4
158 00 Praha 13
Email:
cp@czechpressphot...
WWW:
www.czechphoto.org
GPS:
50,050714 14,349131
 
Region:
Praha
 

Časová náročnost

1,5 hodiny