Úvod > Aktuality > Člověče, rozhlédni se! Aneb vlakem za nejsevernějšími rozhlednami Českého Švýcarska
Zážitky

Člověče, rozhlédni se! Aneb vlakem za nejsevernějšími rozhlednami Českého Švýcarska

  • Vydáno14. srpna 2010
Užijte si skvělý výlet za nejsevernějšími rozhlednami lokálkou, která nově jezdí o prázdninách každý den a to na trase Rumburk – Krásná Lípa – Zahrady – Panský – Brtníky – Mikulášovice – horní, střední a dolní nádraží. Na této trase se totiž dá vyrazit pohodlně hned ke 4 rozhlednám.
Jedná se o  rumburskou rozhlednu Dymník, výchozím místem pro rozhlednu Vlčí hora je stanice Panský, a skutečně na nejsevernější rozhlednu Českého Švýcarska  s krásným názvem Tanečnice se dostanete ze stanice Mikulášovice střed ( všechny zmíněné rozhledny jsou od vlaku vzdálené jen 2 – 4 km).


Čekají na vás výhledy  do krajiny národního parku ale i například na stolové hory Saského Švýcarsko. A něco navíc – z Mikulášovického nádraží se můžete vydat přes kopec kolem přírodního koupaliště na nedalekou (asi 3km vzdálenou) saskou ocelovou rozhlednu Weifberg u obce Hinterhermsdorf.

Více informací:
Rozhledna Tanečnice v Českém Švýcarsku

Nejsevernější rozhlednou v České republice je rozhledna Tanečnice, která se nachází poblíž obce Mikulášovice v nadmořské výšce 598 m n.m.
Rozhledna Tanečnice – nejsevernější rozhledna v ČR

Rozhledna Tanečnice – nejsevernější rozhledna v ČR

Nejsevernější rozhlednou v České republice je rozhledna Tanečnice, která se nachází poblíž obce Mikulášovice v nadmořské výšce 598 m n. m. Vrch byl pojmenován podle pradávné pověsti, podle které na tento vrch chodívala tančit, a tak svádět myslivce, překrásná mladá dívka – tanečnice.