Úvod > Aktuality > Cirkusová zábava Letní Letná 2013 míří na Lipno
Cirkusová zábava Letní Letná 2013 míří na Lipno
">
Kultura

Cirkusová zábava Letní Letná 2013 míří na Lipno

  • Vydáno24. června 2013
Již potřetí v Lipně nad Vltavou vyroste v červnu pestrobarevné cirkusové městečko s mnoha lákadly pro malé i velké návštěvníky. Na centrální parkoviště se od 30. června do 6. července vrátí bohatý celodenní program včetně zahraniční hvězdy – francouzského souboru My!Laika – nebo Kašpárka na valníku, nové koncertní šou oblíbeného Kašpárka v rohlíku nebo pohybově-cirkusové grotesky Plovárna inspirované Vančurovým Rozmarným létem souboru (bra)Tři v tricku.
Festival Letní Letná na LipněNěkolikrát denně budete mít možnost navštívit dětská představení – zahrají například Divadlo Koňmo, Vojta Vrtek, Teátr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Loutkové divadlo Já to jsem, bublinář Václav Strasser nebo Divadlo Antonína Novotného.

Zažijete také „nájezd“ divoké bejbypankové partičky Kašpárek v rohlíku s novým programem Kašpárek na valníku.

Hlavní večerní hvězdou je francouzský soubor My!Laika, který nabídne vzdušnou akrobacii, žonglování, akrobacii na trapéze a na kole i živou hudbu. Představení je vhodné pro děti od 7 let.

Další večerní představení představí soubory (bra)Tři v tricku s představením Plovárna, Teátr Víti Marčíka s Robinsonem a Buchty a loutky s představením Barbarella Reloaded na motivy slavného sci-fi filmu z 60. let s neodolatelnou Jane Fonda.

Přijďte se podívat do městečka s cirkusovými šapitó, které na vás dýchne neopakovatelnou atmosférou, najdete zde například fotoateliér Le Petit Cheval, kde vám vytvoří originální divadelní fotoportrét v retrostylu, výtvarné a cirkusové dílny pro děti i dospělé, bar V letní poloze s večerním programem a čajový Show stan!
Active Park Lipno – to musíte zažít

Active Park Lipno – to musíte zažít

Plánujete aktivní rodinnou dovolenou? Jste rodina, která ráda vyzkouší něco nového a chce si užít společné chvíle? Máte rádi dny nabité novými zážitky a poznáním? Pak je tu pro vás Active Park Lipno, který nabízí aktivity pro celou rodinu.

Animační programy na Lipně

Animační programy na Lipně

Vychutnejte si dovolenou plnou zážitků na Lipně, v největším středisku programů pro volný čas. Připravili jsme nabídku volnočasových aktivit pro všechny věkové kategorie.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.