Úvod > Aktuality > Chodovar má největší pivní lázně na světě
Chodovar má nejvetší pivní lázne na svete
Zážitky

Chodovar má největší pivní lázně na světě

  • Vydáno30. září 2009
Malý rodinný pivovar Chodovar otevřel letos novou část Pravých pivních lázní v Chodové Plané. Jde údajně o největší pivní lázně na světě. V pivních lázních vás čeká uvolňující horká koupel, pramen uzdravující minerální vody, jedinečné tmavé koupelové pivo a omlazující účinky pivních kvasnic se směsí 7 druhů sušených léčivých bylin. Součástí pobytu je prohlídka pivovaru, kde se pivo vaří ještě po staru. Pivní lázně jsou tedy příjemným zážitkem, který kombinuje zdraví a pohodu.
Jak probíhá procedura? Většinu obsahu vany tvoří místní minerální voda Ilsano s vysokým obsahem oxidu uhličitého a dvojmocného železa. Do jedné vany se na závěr přilije zhruba deset litrů speciálního teplého nepasterizovaného piva, jehož recepturu si sládek chrání. Ideální je doplnit koupání masážemi a zábaly v pivovarském mlátě se značným vitamínovým potenciálem. Koupele jsou vhodné kromě relaxačních účinků na léčení oběhových a kožních potíží i proti stresu. Lázeň je teplá 38 stupňů. Během lázně, která trvá 25 minut, se podává studený ležák. Poté následuje relaxace v zábalu a třetinka světlého ležáku. Během relaxace dochází k dopocení, uvolnění, poklesu krevního tlaku a prohřátí kloubů.

Před návštěvou se však musíte objednat.  Většinou jsou lázně vyprodány tři měsíce dopředu.

Více informací:

Překrásný historický areál pivovaru je vyhledávaným turistickým místem. Svým návštěvníkům nabízí atraktivní prostředí stylové restaurace situované v části skalního labyrintu pivovarských sklepů, malé pivovarské muzeum, wellness hotel s originálními pivními lázněmi nebo restauraci a beerrarium v historické budově sladovny.

Rodinný pivovar Chodovar v Chodové Plané otevřel novou část Pravých pivních lázní.
Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Další aktuality

Zimní prohlídky Kašperku vás zavedou za zvyky šumavských Vánoc

Nejvýše položený královský hrad v Česku, šumavský Kašperk, připravil na přelom roku od 28. 12. 2022 do 1. 1. 2023 zimní prohlídky hradu s vyprávěním nejen o historii Kašperku, ale také o šumavských Vánocích a starých zvycích zimního období v tomto kraji. Chybět samozřejmě nebude občerstvení – svařené víno, čerstvě upražená káva z místní pražírny, čaj, medovina, poctivá horská čokoláda či teplé placky.
Plzeňský kraj | Památky

Největší mechanický skříňový betlém u nás si prohlédnete v Kašperských horách

Ve výstavní místnosti na radnici v Kašperských Horách si můžete prohlédnout největší skříňový betlém v České republice. Betlém pochází z roku 1859 a vytvořili jej Vladivoj Hrach a Jiří Brož. Každý rok do betléma přibydou nové postavičky!
Plzeňský kraj | Životní styl

Plzeňský kraj: nejznámější ležák na světě, pivovar Plzeňský Prazdroj a Konstantinovy Lázně

Kdo miluje pivo a hledá autentické zážitky, pro toho je Plzeňský kraj ráj na zemi. Zkrátka ale nepřijdou ani milovníci krásné přírody, historických památek, kultury a tradiční gastronomie. Tady vám bude dobře za každého počasí a v každé roční době.
Plzeňský kraj | Zážitky

České značky: Bohemia Sekt a tajemství výroby nejoblíbenějších sektů

Česko je rájem šumivých vín! Sektem si tradičně připíjíme při rodinných i pracovních oslavách a samozřejmě nesmí chybět ani o Vánocích a na Silvestra. Domácí dlouhodobě nejoblíbenější značkou sektů je Bohemia Sekt sídlící ve Starém Plzenci. Sekty vyrábí už víc než 80 let a každý milovník šumivých bublinek by se sem měl vypravit na exkurzi. A věřte, že projít si výrobu sektů společně s věrnými dlouholetými pracovníky je opravdu zážitek!
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika