Úvod > Aktuality > Chodovar má největší pivní lázně na světě
Zážitky

Chodovar má největší pivní lázně na světě

  • Vydáno30. září 2009
Malý rodinný pivovar Chodovar otevřel letos novou část Pravých pivních lázní v Chodové Plané. Jde údajně o největší pivní lázně na světě. V pivních lázních vás čeká uvolňující horká koupel, pramen uzdravující minerální vody, jedinečné tmavé koupelové pivo a omlazující účinky pivních kvasnic se směsí 7 druhů sušených léčivých bylin. Součástí pobytu je prohlídka pivovaru, kde se pivo vaří ještě po staru. Pivní lázně jsou tedy příjemným zážitkem, který kombinuje zdraví a pohodu.
Jak probíhá procedura? Většinu obsahu vany tvoří místní minerální voda Ilsano s vysokým obsahem oxidu uhličitého a dvojmocného železa. Do jedné vany se na závěr přilije zhruba deset litrů speciálního teplého nepasterizovaného piva, jehož recepturu si sládek chrání. Ideální je doplnit koupání masážemi a zábaly v pivovarském mlátě se značným vitamínovým potenciálem. Koupele jsou vhodné kromě relaxačních účinků na léčení oběhových a kožních potíží i proti stresu. Lázeň je teplá 38 stupňů. Během lázně, která trvá 25 minut, se podává studený ležák. Poté následuje relaxace v zábalu a třetinka světlého ležáku. Během relaxace dochází k dopocení, uvolnění, poklesu krevního tlaku a prohřátí kloubů.

Před návštěvou se však musíte objednat.  Většinou jsou lázně vyprodány tři měsíce dopředu.

Více informací:

Překrásný historický areál pivovaru je vyhledávaným turistickým místem. Svým návštěvníkům nabízí atraktivní prostředí stylové restaurace situované v části skalního labyrintu pivovarských sklepů, malé pivovarské muzeum, wellness hotel s originálními pivními lázněmi nebo restauraci a beerrarium v historické budově sladovny.

Rodinný pivovar Chodovar v Chodové Plané otevřel novou část Pravých pivních lázní.
Pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.