Úvod > Aktuality > Chcete si užít pořádnou lyžovačku? Zamiřte do skiareálu Čenkovice!
Chcete si užít pořádnou lyžovačku? Zamiřte do skiareálu Čenkovice!
"> "> ">
Zimní sporty

Chcete si užít pořádnou lyžovačku? Zamiřte do skiareálu Čenkovice!

  • Vydáno20. prosince 2019
V sobotu 21. 12. 2019 otevírá sezonu Ski Resort Buková hora. Na své si tady přijde opravdu každý. Velkou výhodou je, že se tu vyhnete čekání v dlouhých frontách na vlek. K dispozici je zde lanová dráha a šest lyžařských vleků s celkovou kapacitou přes 5 tisíc osob za hodinu.

ski čenkoviceV sobotu 21.12.2019 se spouští v 8:00 provoz pro obě strany Bukovky, konkrétně na sjezdovkách Mlýnická (Červená Voda) a Svitavy (Čenkovice). Pro transfer mezi oběma stranami bude sloužit průsek mezi výstupem lanové dráhy Třebovská a horní hranou Mlýnické sjezdovky.

Jako přepravní zařízení Čenkovic bude sloužit lanová dráha Třebovská. K ní budete přivedeni na dojezdu Svitavské. Vše potřebné bude značeno plůtky a dalšími značkami! Na straně Mlýnické sjezdovky bude omezení šíře sjezdovky od radaru dolů. Dále budou v provozu restaurace, apresski bary obou stran, půjčovny a servisy. Jednou z novinek letošní sezony je, že se otevírá nově Apresski bar Čenkovice! Hlavní novinkou sezóny 2019/20 však bude nový vlek a nová sjezdovka. Najdete ji pod názvem Vlek U pramene, v blízkosti centrálního parkoviště v blízkosti známého vleku Borer.

ski buková horaVzhledem k počasí, prozatím pojedou ve Ski Resort Buková hora v omezeném provozu a i ceník tomu je upraven. Celodenní skipas bude stát 570 Kč, mládež a senioři zaplatí 470 Kč. Od pátku bude spouštěn i prodej online skipasů v eshopu, kde je vždy poskytována sleva z aktuálních cen ve výši 5%.

Čenkovice jsou malebné horské středisko v romantickém údolí pod Bukovou horou, na rozhraní Orlických hor, Jeseníků a Králického Sněžníku. Skiareál Čenkovice je jeden z největších lyžařský areálů v Pardubickém kraji a řadí se mezi 5 skiareálů v České Republice s nejčistším ovzduším.

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

V Orlických horách byl vybudován Ski areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Areál navazuje na sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice. Celková délka sjezdových tratí je 4440 metrů a najdete tu nejdelší sjezdovku Orlických hor s bublinou.

Skiresort Buková hora – lyžařské středisko Čenkovice

Skiresort Buková hora – lyžařské středisko Čenkovice

Lyžařské středisko Čenkovice, součást Skiresortu Buková hora, nabízí vyznavačům sjezdového lyžování tratě lehké a střední náročnosti v celkové délce přes 3000 metrů. Nahoru vás sveze čtyřsedačková lanová dráha s vyhřívanými sedačkami! Milovníky adrenalinu potěší nový snowpark.

Další aktuality