Úvod > Aktuality > Česká inspirace oslaví 20. narozeniny v Telči
Česká inspirace oslaví 20. narozeniny v Telči
"> "> ">
Památky

Česká inspirace oslaví 20. narozeniny v Telči

  • Vydáno8. června 2015
Zakládací listina svazku obcí Česká inspirace byla podepsána 5. července 1995 právě v Telči. Také z tohoto důvodu se hlavní oslavy 20. narozenin budou konat v tomto turisticky oblíbeném městě.
Ptáte se kdy přesně? Slavnostní setkání se uskuteční v rámci festivalu Arts&film v pátek 12. června 2015 a vyvrcholí slavnostním večerem, který bude spojený s předáním cen na nádvoří Masarykovy univerzity v Telči. Program bude pokračovat i v sobotu. Zastavte se v prezentačním stánku na náměstí Zachariáše z Hradce – odnesete si minimálně hromadu tipů na výlet a zajímavých pozvánek.

Cílem sdružení Česká inspirace je podpora rozvoje cestovního ruchu se zaměřením na kulturní nabídku sdružených měst. Předmětem činnosti je tedy společná propagace historie a kultury v jednotlivých městech navzájem, v ostatních městech České republiky, ale také v zahraničí.

Sdružení Česká inspirace však nejen prezentuje kulturní nabídku jednotlivých měst, ale také se na ní aktivně podílí. V minulosti sdružení zorganizovalo mnoho putovních výstav, kulturních a vzdělávacích akcí či koncertů.  

Původní motto „Za kulturou nejen do Prahy“ bylo v souvislosti s novou marketingovou strategií změněno na „Města plná života“, což přesně vystihuje aktivity sdružení i jednotlivých členských měst.

 
Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.