Úvod > Aktuality > Farmářské trhy opět lákají na zámek Doudleby

Farmářské trhy opět lákají na zámek Doudleby

Vydáno 15. března 2018 Památky
Jaro je doslova za dveřmi a seriál letošních zámeckých trhů začíná! V neděli 18. 3. 2018 se můžete na zámku Doudleby nad Orlicí připravit na Velikonoce, chybět nebude pletení pomlázek či řemeslníci. Areálem doudlebského zámku bude v neděli vonět zabijačka, šikovné farmáře a pěstitele doplní řemeslné stánky, v nabídce budou mimo jiné i jarní sadby a květiny, občerstvení je zajištěno a sortiment pro celou rodinu bude tradičně k dispozici. Během trhů bude letos poprvé otevřen i samotný zámek, který nabídne dvě prohlídky.
Doudlebský zámek má oficiálně otevřeno podobně jako řada jiných: od začátku dubna do konce října. Tradiční a oblíbenou akcí, při níž ovšem zámek doslova praská ve švech i mimo hlavní turistickou sezónu, jsou farmářské trhy. Ty letošní se konají už v neděli 18. března a pro každého tu mají něco: Mléčné produkty, uzeniny a ryby, alkoholické i nealkoholické nápoje, koření i masti, proutěné košíky a svíčky, ovoce a zeleninu přímo od pěstitelů, zkrátka chutné dobroty a poctivé výrobky, jaké se na farmářských trzích dají očekávat. A co by to bylo za velikonoční trhy bez příslušných dekorací, ozdob a pomlázek, které se zde můžete naučit i plést.

Během trhů bude letos poprvé otevřeno i Přírodovědné muzeum v zámecké sýpce, navštívit zároveň můžete i zvířátka v sousedním Babiččině dvorečku, kde uvidíte i letošní mláďátka! Speciálním nedělním bonusem pak budou dvě první letošní prohlídky zámeckých interiérů. Uskuteční se v 11 a ve 14 hodin a správci zámku všem zájemcům s péčí sobě vlastní vzkazují: "Půjdete-li s námi nahoru, dobře se oblečte. V renesanci je ještě pořád zima." Samotné trhy začínají v 9:00 hodin a pokračují do 14:00 hodin. Vstup na trhy a do babiččina dvorečku je zdarma, do interieru zámku a do muzea se platí vstupné (zámek 100 Kč, muzeum 60 Kč).

VelikonoceSezóna "otevřených dveří 2018" bude pokračovat i během velikonočních svátků, kdy bude zámek otevřen již od pátku 30. 3. a dále po celý víkend, včetně Velikonočního pondělí 2. 4. 2018, a to vždy od 10 do 17 hodin.

Farmářské trhy se konají po celý rok, přibližně v polovině měsíce vždy v neděli. Na další trh se můžete těšit v neděli 15. dubna.
Zámek Doudleby nad Orlicí

Zámek Doudleby nad Orlicí

Renesančně-barokní zámek Doudleby nad Orlicí, rodové sídlo Bubnů z Litic, vás uchvátí unikátní sgrafitovou výzdobou fasád i výmalbou interiérů. Park za zámkem je jako stvořený k vycházkám. Na zámku se natáčel také film Juraje Jakubiska Bathory.

Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

Na návštěvníky opět čekají stánky nejen se všemi dobrotami a pochutinami, na které se vždy těší, ale i s dekoracemi a dárečky, které si zde mohou nakoupit. Výběr bude jako obvykle velmi bohatý a nabídka překvapivě různorodá.