Úvod > Co chcete dělat? > Koupaliště Zábrdovice v Brně

Koupaliště Zábrdovice v Brně

Letní sporty
Letní koupaliště Zábrdovice v Brně nabízí dva padesátimetrové bazény. V jednom z nich plavčíci spouští umělé vlnobití. Dále je zde k dispozici tobogán, rodiče s dětmi potěší dětské hřiště. K odpočinku slouží travnaté plochy a terasy nad úrovní bazénů. Nechybí čisté šatny a toalety.
Koupaliště Zábrdovice je letním areálem, který bývá v provozu od června do srpna. O klid a bezpečnost se ve čtyřech bazénech stará pět plavčíků. Plavci nejvíce ocení fakt, že tam není přeplněno a dobře si zaplavou v padesátimetrovém bazénu. Koupající se totiž mají k dispozici hned dva bazény, jeden navíc s velkou atrakcí – vlnobitím. Také zázemí poskytuje dostatečný komfort - šatny jsou prostorné a záchody čisté.

Zábrdovice zvou děti k dovádění na skluzavce ve tvaru berušky v brouzdališti i rozšířené dětské hřiště s pískovištěm a houpačkami. Oblíbený je také tobogán, který dobře veze a netrhá plavky.

Přes prázdniny v případě pěkného počasí patří ráno kondičnímu plavání, a to vždy ve středu a pátek od 7 do 8.45 hodin. Od roku 2016 má koupaliště vyznačené dvě zóny pro kuřáky, jinde v areálu je kouření zakázáno.


Zóna bez plavek

Novinku představuje zóna vyhrazená pro opalování bez plavek, která se nachází na horní terase budovy koupaliště. K dispozici jsou nejen sprchy, ale i lehátka a slunečníky. Vstup do této zóny je od 18 let.
 

Z historie koupaliště

Lázně v Zábrdovicích vznikly v roce 1930 podle návrhu funkcionalistického architekta Bohuslava Fuchse. Původně sloužily lidem k umývání, protože ne ve všech domácnostech byly koupelny a vany. První bazén tam vznikl v padesátých letech minulého století jako požární nádrž.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí