Úvod > Aktuality > Botanická zahrada v Teplicích nabízí zajímavou podívanou i na podzim

Botanická zahrada v Teplicích nabízí zajímavou podívanou i na podzim

Vydáno 7. listopadu 2019 Příroda
Jedny z největších skleníků u nás, rozlehlý park, ale také akvária s rybami a rejnoky. To všechno nabízí Botanická zahrada v Teplicích, která je otevřena také v podzimních měsících. Oblíbený je takzvaný Křížovkářský záhon, kde návštěvníci najdou a na vlastní oči uvidí rostliny, o kterých do té doby věděli jen jako o slovech v křížovkách. Zahrada je pro veřejnost uzavřená vždy v pondělí, kdy je sanitární den. V ostatní dny je otevřená od 9:00 do 17:00 hodin.
V botanické zahradě v Teplicích je vystaveno něco přes dva a půl tisíce květin.Výstavní skleníky mají celkovou plochu asi 2400 m2, vlastní expoziční skleníky jsou pak dlouhé 54 a široké 39 m, osázená plocha tedy přesahuje 2100 m2. Uvidíte rostliny z Mexika, Ameriky, Galapág, Arábie i Madagaskaru. Panuje zde suché horko, k vidění jsou hlavně kaktusy a sukulenty, ale i stromy a keře těchto oblastí. Expozice je oživena mexickým pueblem.
 
Součástí Botanické zahrady je také cukrárna s venkovním posezením a v jeho těsné blízkosti se mohou děti doslova vyřádit na moderním dětském hřišti.

Na další týdny v zahradě připravují zajímavý program. V sobotu 30. listopadu a v neděli 1. prosince 2019 od 10:00 do 16:00 hodin budou v zahradě probíhat tradiční Adventní dílny. Vyrábět se budou nejrůznější dekorace, věnečky a také papírové výrobky. Vyrobíte si věnce na dveře i stůl, svícny, ozdoby z papíru i z přírodního materiálu. Pro děti nebudou chybět medové perníčky.
Botanická zahrada Teplice

Botanická zahrada Teplice

Teplická botanická zahrada, jediná pod Krušnými horami, v blízkosti lázeňského parku a v sousedství Písečného vrhu a Janáčkových sadů je skvělým místem pro všechny věkové generace. Venku je možné relaxovat, popíjet kávu a poznávat světové zajímavosti.

Další aktuality