Úvod > Aktuality > Během září a října si prohlédnete zdarma Zoo Ostrava
Příroda

Během září a října si prohlédnete zdarma Zoo Ostrava

  • Vydáno3. září 2020
Zoologická zahrada a botanický park v Ostravě je od 1. září do 31. října přístupná všem milovníkům zvířat zcela zdarma. Zapojila se totiž do projektu "Objevuj zdarma Moravskoslezský kraj". Jediné, co je třeba udělat, je vyzvednout si u pokladny vstupenku, na základě které budou návštěvníci vpuštěni do zoo.
Zoo OstravaZoo Ostrava se připojila k projektu "Objevuj zdarma Moravskoslezský kraj". Díky tomu je vše návštěvníkům přístupná od září do konce října 2020 zcela zdrama. Volný vstup se však nevztahuje na parkovné, jízdu zoo vláčkem a safari expresem. Za zvířaty je do zoo možné přijít od 9 do 18 hodin, pavilony se zavírají v 17 hodin.

Lidé si mohou prohlídku zoologických expozic zpestřit komentovaným setkáním u vybraných druhů zvířat. Každý den probíhá komentované krmení medvědů a hulmanů, šimpanzů, slonů a lemurů. O víkendu pak zájemci uvidí krmení vyder, mandrilů, lemurů a levhartů.

zoo ostrava botanickáPěkná bude i procházka po botanické části zoo s malebnými zákoutími a odpočinkovými zónami. Na Cestě vody se můžete těšit na procházku kolem několika rybníků, lesních tůní i přirozených mokřadů. Nachází se zde i několik voliér, které obývají sovy a velcí dravci. Nechybí ani dětská hřiště na Ptačí a Sluneční louce. Na Cestu vody navazuje Cesta lesa, která vás provede lesem se stoletými i staršími porosty původního Velkého ostravského lesa. Odpočinout si můžete v zajímavě řešeném lesním altánu a poté dojít až k ostrovním expozicím lemurů a k safari. Zejména během teplých dní lidé ocení třetí ze stezek – Cestu stínu, která nabízí blahodárný stín a teploty o několik stupňů nižší než v okolí. Ale i v tomto období má stezka, jejíž součástí je visutá lávka a povalový chodník, své kouzlo…
Safari v Zoo Ostrava

Safari v Zoo Ostrava

V ostravské zoologické zahradě se na ploše okolo šesti hektarů se nacházejí rozsáhlé výběhy, kudy projíždějí vláčky. Je tak možné pozorovat stáda různých druhů kopytníků zcela novým způsobem, mnohdy z bezprostřední blízkosti.

Edukativní koutek v Zoo Ostrava – poznejte hlasy zvířat

Edukativní koutek v Zoo Ostrava – poznejte hlasy zvířat

Nový interaktivně-edukativní koutek prezentující hlasy dvaceti vybraných zástupců naší fauny. Koutek je doplněn o informační cedulky k jednotlivým druhům, které se vyskytují v přírodě Česka.

Broukoviště v Zoo Ostrava

Broukoviště v Zoo Ostrava

Broukoviště v areálu ostravské zoo představuje malým i velkým návštěvníkům, jaký význam má mrtvé dřevo pro život nepřeberného množství živočichů, a to nejen brouků a dalších druhů bezobratlých, ale také drobných obratlovců, jako jsou ještěrky, slepýši či ptáci.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Další aktuality

Jeřábi tančí po polích i v Zoo Ostrava

Letošní zima se pozvolna chýlí ke konci. Ptáci, kteří se vyhnuli strastem daleké cesty a namísto pravidelné migrace zůstali raději v místech svého hnízdiště, na tom, jak se zdá, díky teplejší zimě vydělali. Jedná se například o pěvušky, drozdy či červenky. A nově také o jeřáby popelavé (Grus grus), jejichž zimování u nás bylo ještě před 10 lety raritou.
Moravskoslezský kraj | Příroda

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Moravskoslezského kraje

Jaké proměny prožil Moravskoslezský kraj během posledních třiceti let? Vůbec poprvé jsme se mohli podívat například industriálního areálu Dolní Vítkovice, do Hornického muzea na Landeku anebo do Muzea Tatra v Kopřivnici. V Beskydech vznikla Stezka Valaška, horské útulny Maměnka a Libušín se po požáru dočkaly kompletní pečlivé obnovy a v Ostravě se poprvé konaly Dny NATO i festival Colours of Ostrava. Pojďte se s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism projít Moravskoslezským krajem rok za rokem!
Moravskoslezský kraj | Zážitky

Sněženkové království hledejte v lužních lesích a nivách řeky Odry

Chcete spatřit zázrak, nad jehož nádherou se vám bude tajit dech? Přívlastek „neopakovatelný“ tady použít nelze, protože přichází s každým jarem. Kam? Do Chráněné krajinné oblasti Poodří.
Moravskoslezský kraj | Příroda

O hodinu déle v Zoo Ostrava: areál zoo prodlužuje otevírací dobu

Jak se postupně prodlužují dny, prodlužuje se i otvírací doba Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava. Zatímco na přelomu roku byla zoo otevřena jen do 16:00 hodin, od března můžete v areálu zůstat až do 18:00 hodin. Přijít ale musíte nejpozději v 17:00 hodin, pak již nejsou v provozu pokladny. Ve stejnou hodinu se uzavírají i pavilony. Během března stále můžete využít mimosezónní zlevněné vstupné.
Moravskoslezský kraj | Příroda