Úvod > Aktuality > Archeopark ve Všestarech zve na Dušičky v pravěku
Archeopark ve Všestarech zve na Dušicky v praveku
"> Archeopark ve Všestarech zve na Dušicky v praveku "> Z duvodu omezené kapacity je nutné se predem zarezervovat "> Krome detských dílen je Archeopark pro verejnost uzavrený
Památky

Archeopark ve Všestarech zve na Dušičky v pravěku

  • Vydáno30. října 2018
Archeopark ve Všestarech zve všechny zvídavé děti i dospělé do tajemného světa pozdní doby kamenné. O víkendu 3. a 4. listopadu se zde dozvíte dozvíte zajímavosti o pohřbívání a pohřebních zvyklostech tohoto období.
pohřeb doba bronzováZavítejte do Archeoparku ve Všestarech za poznáním pohřbívání v pravěku! Program s názvem Život a smrt v pozdní době kamenné se bude, po oba dva víkendové dny 3. a 4. listopadu, konat od 13:00 do 17:30 hodin. V pozdní době kamenné se vyskytují doklady úcty tehdejších lidí ke svým předkům. V našem dušičkovém čase je dobré si je připomenout i dnes.

V období mezi 4000 až 2000 př. n. l. vyrostly v severozápadní části Evropy stavby z velkých kamenů, pod Alpami u jezer žili lidé v domech na kůlech. Mnoho informací o těchto lidech se archeologové dozvídají z pohřebních staveb.

PravěkV rámci programu uvidíte hrob Amazonky z kultury zvoncových pohárů z Tišic (13:30) a ukázku výroby keramických nádob této kultury, bohatý skříňkový hrob z řivnáčské kultury z Velvar (14:00) a ukázku tepání měděných šperků.

Zajímavý bude také hrob kultury se šňůrovou keramikou z Vikletic (14:30) a vrtání kamenných sekeromlatů z kultury se šňůrovou keramikou. V 15:00 proběhne komentovaná projekce k tématu a v 15:45 přijde na řadu odlévání mědi v jednoduché výhni. O válečnictví v pozdní době kamenné se dozvíte v 16:30 hodin. Obřad uctění zemřelých předků nastane v 16:45 hodin.
Archeopark pravěku Všestary

Archeopark pravěku Všestary

Archeopark Všestary se snaží interaktivní a názornou formou návštěvníky seznámit s životem v pravěku. Pravěk ožívá při Dnech živé archeologie, Tvůrčích dílnách i během běžných návštěvních dnů. Budova muzea i pravěká vesnice je uzpůsobena všem věkovým kategoriím, jednotlivců i školním exkurzím.