Úvod > Aktuality > Aqualand Moravia v Pasohlávkách otevře dvakrát větší letní areál s největším tobogánem v ČR!
Aqualand Moravia v Pasohlávkách otevře dvakrát větší letní areál s největším tobogánem v ČR!
"> "> "> "> ">

Aqualand Moravia v Pasohlávkách otevře dvakrát větší letní areál s největším tobogánem v ČR!

Vydáno 4. července 2020 Lázně a wellness
Aquapark Aqualand Moravia připravil pro milovníky vodního živlu na letošní léto spoustu novinek. Tou největší je otevření nové části letního areálu, kde vyrostl mimo jiné největší tobogán České republiky. Veřejnosti se novinka představí ve středu 8. července 2020. Součástí nového areálu je rodinný tobogán High Five, klidná řeka Lazy River, dětský vodní svět a další skvělé atrakce a vychytávky, je tedy opravdu na co se těšit!
aqualand MoraviaLetní areál Aqualandu Moravia doznal mnoho změn a nyní je dvakrát větší než v předchozích letech. Zatímco během loňské letní sezóny se rozkládal na ploše o zhruba šesti hektarech, nyní je asi o polovinu větší. Těšit se můžete na vodní svět pro děti či klidnou řeku, ale největším lákadlem léta bude nový rodinný tobogán, který pojede i do kopce.

Do rodiny 20 tobogánů a skluzavek a 15 bazénů přibyla spousta dalších novinek. Nově bude možné do areálu vstoupit i z druhé strany aquaparku, směrem od kempu, kde vzniknul nový vchod i šatny. Nová část se poprvé otevře 8. července 2020.
 

Největší tobogán v ČR měří 242 metrů

aqualand moraviaTobogán High Five, nebo spíše vodní horská dráha, je dlouhý 242 metrů a své pasažéry před jízdou vždy nejprve automaticky zváží. To právě proto, aby je později vyvezl i do kopce. Startovat se bude z nástupiště ve výšce zhruba odpovídající panelovému domu a "jezdce" čeká celkové převýšení 17 metrů. Celkem 5x během jízdy změní směr vzhůru. Jak už bylo řečeno, chytrý tobogán své pasážéry vždy nejprve zváží. Jde o technologickou vychytávku, která umožňuje jízdu do kopce tlakem vody a zároveň tím také vodou šetří. Maximální povolená hmotnost je 180 kilogramů pro raft s dvěmi osobami a pokud pojedete na dvojraftu samostatně je minimální povolená hmotnost 55 kilogramů a maximální 135 kilogramů. Minimální povolená výška pro jízdu na tobogánu je 110 cm. 

Aqualand MoraviaTobogán je naprostým unikátem, podobný typ najdete nejblíže na Kanárských ostrovech a stejný, jen o něco větší mají v texaském Galvestonu. Vodní dráhu pro Aqualand Moravia vyrobila světová špička v oboru - kanadská firma Whitewater. Díly, které do sebe dokonale zapadají, putovaly do Evropy zhruba měsíc. Rodinný tobogán je natřený v českých národních barvách a posádka jej bude brázdit na dvoumístném raftu. Za hodinu stihne tobogán odbavit až 250 milovníků adrenalinu a svezou se na něm i děti, ovšem v doprovodu dospělých.
 

Nový vodní svět pro děti

aquapark dětiLetní areál se nerozšířil pouze o nový tobogán. Malé ratoslesti se mohou těšit na nový prostor pro řádění. V Aqualandu Moravia vznikl vodní dětský svět, který nabízí dětem skluzavky, průlezky, vodotrysky a vodopády, vodní hrad a věž.

Bazény v této části mají odlišnou hloubku, takže v nich mohou řádit děti různých věkových kategorií. Příjemnou zprávou pro rodiče je též prostor s občerstvením hned vedle dětského světa, takže rodiče mohou své ratolesti mít pod dohledem a u toho si užijí i vlastní relax. Vznikne tak kvalitní zázemí pro rodiny s dětmi. 


Dobrodružství na Lazy River

Lazy RiverZábavu a dobrodružství si užijete i na nové řece, která bude plná zajímavostí. Délka řeky je celých 315 metrů a projíždět se na ní budete na nafukovacích raftech pro jednu nebo dvě osoby. Projížďku si tak užijete buď samostatně nebo s kamarády. Šířka řeky bude celé 3 metry a najdou se v ní i místa se zrychlením.

Na řece Lazy River si užijete jízdu na raftu s jedinečným výhledem na Pálavu a projedete téměř celý nový areál. Kromě spousty zábavy, si během jízdy můžete vychutnat i drink na vodním baru, aniž byste museli odcházet z vody. Jen si malinko přibrzdíte a s drinkem můžete pokračovat dál.
Aqualand Moravia Pasohlávky - místo, kde léto nikdy nekončí

Aqualand Moravia Pasohlávky - místo, kde léto nikdy nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice - 14 bazénů, 20 tobogánů, 24 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.

Wellness Pálava v Aqualandu Moravia

Wellness Pálava v Aqualandu Moravia

Pálava Wellness v Aqualandu Moravia je plné vychytávek, které vám zaručí jedinečné wellness zážitky. Mezi nimi je například jeskyně, ve které sněží, nebo panoramatická sauna s výhledem na Pálavu a Novomlýnská jezera.