Úvod > Aktuality > Pernštejnské slavnosti zvou nejen na rytířský turnaj
Pernštejnské slavnosti zvou nejen na rytířský turnaj
"> "> "> "> "> "> Pernštejn "> Slavnosti Pernštejnského panství "> Slavnosti Pernštejnského panství
Památky

Pernštejnské slavnosti zvou nejen na rytířský turnaj

Vydáno 29. června 2021
Tradiční Slavnosti Pernštejnského panství na hradě Pernštejně nabídnou o prodlouženém víkendu 3. – 6. 7. 2021 dobovou hudbu, divadélko Emillion i bohatý program v Nedvědici a okolních obcích. Přímo na hradě Pernštejně se můžete těšit na rytířská klání, výcvik rytířského koně, lov dravým ptákem, ale i katovo vyprávění.

Hrad PernštejnPo loňském výpadku se letos opět na začátku prázdnin, na svátky mistra Jana Husa a svatých Cyrila a Metoděje, tedy ve dnech 3. až 6. července 2021 konají tradiční a oblíbené Slavnosti Pernštejnského panství. Hrad jako vždy oživí šermíři, rytíři, kejklíří i komedianti, turnaj a prodejci stylového zboží i občerstvení.

Přímo na 1. nádvoří hradu vznikne kolbiště, kde se předvedou šermíři nebo rytíři na jezdeckém turnaji. Na dalších nádvořích pak bude pro účastníky akce připraven historický jarmark. Ve dnech slavností je na hradě Pernštejně uváděný program na nádvořích primární a klasické prohlídky jsou až druhotné, je tedy vždy nutno zaplatit vstupné na Slavnosti ve výši 150 Kč.
 

Program v Nedvědici a dalších obcích

Slavnosti Pernštejnského panstvíNa doprovodný program, který se odehraje denně od 10 do 18 hodin se můžete těšit hned na několika místech, a to nejen v okolí hradu Pernštejna. Například v Nedvědici u rybníka čeká na diváky stylový program – v sobotu 3. července proběhne "rocková sobota", v neděli 4. července zase "popová neděle". Pondělí 5. července nese podtitul "s dechovkou a divadlem".

Po všechny dny bude možné zakoupit si med od místních včelařů a v sokolovně bude otevřena výstava vláčků Klubu modelářů z Brna. Vstup na slavnosti v obci Nedvědice je za 300 Kč, děi a senioři zaplatí 150 Kč.

Program bude i v Doubravníku, kde na náměstí zahraje kapela a předvede se i divadelní soubor. Obec Černvír zpřístupní 4. – 5. července od 14:00 do 16:00 hodin kostel Nanebevzetí Panny Marie s výkladem. Kostely budou přístupné i v dalších obcích – Olší, Býšovec-Smrček, Drahonín, Maňová a Sejřek.

Pohádkový hrad Pernštejn

Pohádkový hrad Pernštejn

Jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů je hrad Pernštejn, který láká turisty ze širokého okolí. Na skále nad městysem Nedvědice se tyčí bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt.