Úvod > Aktuality > Na výlet parním vlakem a rytířský turnaj vás zvou Pernštejnské slavnosti

Na výlet parním vlakem a rytířský turnaj vás zvou Pernštejnské slavnosti

Vydáno 2. července 2019 Památky
Tradiční Slavnosti Pernštejnského panství na hradě Pernštejně nabídnou o prodlouženém víkendu 4. - 7. 7. vystoupení pěveckých sborů, tanečních skupin, koncerty i jízdy historických vlaků. Program na hradě Pernštejně zahrnuje jezdecký turnaj, výcvyk rytířského koně, lov dravým ptákem, ale i trestání nepoctivých kupců. V historickém průvodu můžete zamířit do hradu k rytířskému klání či se svést opět historickým parním vlakem.

Hrad PernštejnSlavnosti Pernštejnského panství se budou jako vždy konat na začátku prázdnin v souběhu se svátky mistra Jana Husa a svatých Cyrila a Metoděje, tedy od čtvrtka 4. do neděle 7. července 2019. Hrad jako vždy oživí šermíři, rytíři, kejklíří i komedianti, turnaj a prodejci stylového zboží i občerstvení. Ve dnech slavností je na hradě Pernštejně uváděný program na nádvořích primární a klasické prohlídky jsou až druhotné, je tedy vždy nutno zaplatit vstupné na Slavnosti ve výši 300 korun, za děti 150 Kč.

Slavnosti Pernštejnského panstvíNa doprovodný program, který se odehraje denně od 10 do 18 hodin se můžete těšit hned na několika místech, a to nejen v okolí hradu Pernštejna. Například v Nedvědici u rybníka čeká nejmladší návštěvníky dětské dopoledne, pak pozve k rytířskému klání své „poddané“ sám urozený pan Vilém II. z Pernštejna. Až do večera bude následovat hudební program například s kapelami Nebe nebo s Kamilem Střihavkou. V nedvědické škole pak budou připraveny přednášky nebo komentované prohlídky výstav. K prohlédnutí tu bude i modelová železnice nebo jízdy na strojích poháněných sluncem po městysu nebo po Svratce. Přímo na 1. nádvoří hradu vznikne kolbiště, kde se předvedou šermíři nebo rytíři na jezdeckém turnaji. Na dalších nádvořích pak bude pro účastníky akce připraven historický jarmark. Program bude i v Doubravníku, kde na náměstí zahraje kapela a předvede se i divadelní soubor.
 

Za Perštejny můžete vyrazit také vlakem

Prestižní festival zábavy na hradě Pernštejně a jeho podhradí doprovází tradičně také jízda zvláštního vlaku, vedených v sobotu 6. července parní lokomotivou Skaličák. Parní vlak s historickými vozy "Rybáky", pojede z brněnského hlavního nádraží na trase Brno hl. n. – Brno-Královo Pole – KuřimTišnov – Doubravník – Nedvědice. Z Nedvědice se pak vydá na další trasu Nedvědice – Rožná – Bystřice nad PernštejnemNové Město na Moravě.

Parní vlak odjíždí v sobotu 6. července v 9:32 hod. z brněnského hlavního nádraží a do Nedvědice s ním přijedete v 10:52 hod. Ve 12:40 se parní mašina vydá na ještě jednu jízdu tam a zpět z Nedvědice do Nového Města na Moravě, odkud bude vyjíždět zpět ve 14:10 hodin. Na zpáteční cestu z Nedvědice do Brna odjede v 17:02 hodin.

Pohádkový hrad Pernštejn

Pohádkový hrad Pernštejn

Jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů je hrad Pernštejn, který láká turisty ze širokého okolí. Na skále nad městysem Nedvědice se tyčí bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt.

Další aktuality