Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Aqualand Moravia – nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou
Aqualand Moravia, Kudy z nudy
Lázně a wellness

Aqualand Moravia – nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou

Pohodová koupačka, adrenalinová jízda, parádní relax ve wellness i výhled na malebné okolí Pálavy. To všechno si užijete v největším českém aquaparku Aqualandu Moravia, který se nachází v Pasohlávkách, jen 20 minut autem od Brna.

Ať už patříte mezi profesionální tobogánové jezdce nebo si raději odpočinete ve vířivce, v Aqualandu si to své určitě najdete. A jelikož tady na vás čeká 18 atrakcí a tobogánů i rozsáhlé wellness centrum, dost možná nebudete vědět, kam dřív skočit. 
 

Bazén na každém kroku a teplo jako u moře

Pokud patříte mezi bazénové potápky tělem i duší, odsud už vás jen tak někdo nedostane. Aqualandu totiž vévodí král všech moří Neptun Pool, kde si odpočinete, parádně zařádíte i zaplavete, a dokonce si dáte i drink rovnou ve vodě. Tudy také proplavete do venkovního vyhřívaného bazénu Riviéra, odkud je nezapomenutelný výhled na Pálavské vršky. A když už budete venku, rovnou otestujte termální bazény Romulus a Remus s teplotou až 37 °C, které jsou v provozu celý rok. Nejmenší návštěvníci si pak zařádí ve dvou dětských bazénech se skluzavkami, vodními děly a chrliči. A pokud je vodní radovánky unaví, síly zase naberou v dětské odpočívárně.

Od roku 2023 Aqualand navyšuje teplotu bazénů, kde vám bude teplo jako u moře! Tropické teploty vás čekají jak ve vodě, tak na suchu. Pěkně se tak prohřejete v:

  • Neptun Poolu s teplotou vody 33 °C
  • Relax Poolu s teplotou vody 38 °C
  • Night Sky Poolu s teplotou vody 36 °C
  • Whirlpoolu Denní lázně s teplotou vody 36 °C
  • Baby Poolu s teplotou vody 33 °C

Během zimy 2023 také vyrostl na místě bazénu Calimero nový dětský bazén Tutti Frutti hned se dvěma tobogány, dvojitou skluzavkou a dalšími hravými prvky. Renovací prošly i termální bazény Romulus a Remus, těšit se na ně můžete už během února 2023. Po pár týdnech se k nim přidá i náš největší venkovní bazén Riviéra.
 

18 atrakcí pro malé i velké jezdce

Chcete si v aquaparku užít pořádnou jízdu plnou adrenalinu? V tom případě jste tady správně. Během návštěvy Aqualandu totiž můžete otestovat 18 vnitřních tobogánů a skluzavek, na které valí oči i ostřílení tobogánoví fajnšmekři. Vyzkoušejte třeba skluzavku Niagára, Wild River nebo tobogán Blue Trio, kde se na raftu svezete klidně i ve třech. A pokud patříte mezi ty odvážnější, zamiřte rovnou na skluzavku Kamikadze nebo místní legendu U Wave.
 

Dobroty z restaurace Imperium i cappuccino z Coffeelandu

Po takové jízdě vás nejspíš brzy přepadne pořádný hlad, takže hurá do restaurace Imperium, která se nachází hned vedle tobogánové haly. Ochutnáte tady české i zahraniční klasiky, slaďoučké dezerty, nadýchané palačinky nebo zdravé dobroty ze salátového baru. Pokud zatoužíte po lahodném krémovém cappuccinu či dalším dezertu, zamiřte o patro výš do kavárny Coffeeland, odkud je mimochodem Pálava také nádherná.
 

Dvoupatrové wellness pro milovníky relaxu 

Nedokážete si představit lepší den, než ten strávený v sauně či vířivce? Směle dál. Aqualand Moravia se pyšní dvoupatrovým wellness centrem, které nabízí hned dvě tematické části – Forum Romanum a Pálava, které nabídnou celkem 30 saun a procedur.

Část Forum Romanum je inspirovaná starověkým Římem a najdete tady třeba voňavou Biosaunu, Infrakabinu nebo tradiční římské lázně Tepidarium a Laconium. Bolavým svalům i těžké hlavě pak ulevíte třeba v relaxačních bazénech nebo vířivkách s teplotou až 37 °C.

Část Pálava, do které se propsaly krásy jižní Moravy, se nachází o patro výš. Parádně si tady odpočinete v Tepidáriu inspirovaném moravským sklípkem, posílíte imunitu ve sněžné jeskyni Lednici s pravým sněhem nebo se jen tak naložíte do vyhřáté vířivky Morava. Za návštěvu rozhodně stojí i finská Panorama sauna, ze které budete mít parádní výhled na místní přírodní krásy.
 

Autem, vlakem i autobusem

Do Aqualandu se pohodlně dostanete autem. Jako návštěvníci můžete celý den parkovat na místním parkovišti zcela zdarma. Z Brna až před brány aquaparku i zpět se dostanete navíc i autobusovou linkou 105. Nastoupit na Aquabus můžete v Brně na Zvonařce nebo na zastávce Ústřední hřbitov. Další variantou je vlakové spojení přes železniční stanici Vranovice.Aqualand Moravia všechny tobogány - největší aquapark v České republice!

Aktuality

Euro Bike Fest 2024

Další ročník největšího československého motofestivalu pro motorkáře i nemotorkáře z celého světa!
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Místní výstava vín v Brodu nad Dyjí

Tradiční výstava vín – 2. 3. 2024.
Brod nad Dyjí, Jihomoravský kraj

13. přehlídka otevřených sklepů v Březí u Mikulova

Přehlídka otevřených sklepů obcí Březí u Mikulova a Dolní Dunajovice.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Otevřené sklepy Bavory

7. ročník festivalu otevřených sklepů v Bavorech.
Bavory, Jihomoravský kraj

Ani o den dýl!

Bláznivá divadelní komedie v podání herců z Městského divadla Brno.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Šibřinky

Tradiční maškarní ples pro dospělé.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Dětský krojový ples

12. ročník krojového plesu pro děti.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Hotařova zábava

Tradiční večerní zábava.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Naučná stezka Věstonická nádrž

Naučná stezka vede kolem Střední nádrže vodního díla Nové Mlýny, která je významnou ptačí rezervací. Na šesti stanovištích získáte informace o ptácích a rybách Novomlýnských nádrží, o zaniklé obci Mušov nebo o obnově lužní krajiny.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Pasohlávky – rekreační centrum na Novomlýnských nádržích

Na území především rekreační obce a v jejím blízkém okolí najdeme penziony, rekreační střediska a kempy. Pasohlávky jsou vyhledávaným cílem především letní rekreace s možností koupání v přehradě i pobřežních jezerech. V jihovýchodní části obce a na břehu vodní nádrže je Jacht klub. Od západního a východního okraje obce se rozprostírají rozlehlé ovocné sady.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Anny v Pasohlávkách

Původně zde stávala kaple Sv. Ducha, která byla v roce 1672 přestavěna a zasvěcena sv. Anně. Do dnešní podoby byl kostel přestavěn roku 1811 a v roce 1818 byla přistavěna věž. Věžka "sanktuska" nad východním štítem lodi byla postavena v roce 1892.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Windsurfing na Pálavě

Chcete si užít léto na max? Poznat nový sport? Nové přátele? Užít si aktivní dovolenou? Adrenalin? Zkuste nejlepší sport léta – windsurfing! Vodní nádrž Nové Mlýny v oblasti Pálavy slouží ke koupání, k rybolovu, windsurfingu či lodní dopravě. Okolí je vhodné pro pěší výlety a cykloturistiku.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Wellness Pálava v Aqualandu Moravia

Pálava Wellness v Aqualandu Moravia je plné vychytávek, které vám zaručí jedinečné wellness zážitky. Mezi nimi je například jeskyně, ve které sněží, nebo panoramatická sauna s výhledem na Pálavu a Novomlýnská jezera.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Hradisko v okolí Pasohlávek

Hlavním rekreačním centrem na vodní nádrži Nové Mlýny je obec Pasohlávky. Využít zde můžete řadu vodních sportů, turistiku či cykloturistiku v okolí.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Windsurfing na Nových Mlýnech

Chcete si užít léto na maximum? Poznat nový atraktivní sport? Spoustu nových přátel? Užít si aktivní dovolenou? Adrenalin? Zkuste nejlepší sport léta – windsurfing. Nabídneme Vám výuku windsurfingu, přesně podle vašich požadavků. Od zapůjčení kompletu na jednu hodinu, dle pokročilosti klienta až po intenzivní týdenní kurzy.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Aquazorbing v ATC Merkur Pasohlávky

Ve speciální kouli plné vzduchu můžete po vodě skákat, chodit, běhat nebo se kutálet.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion sv. Anny v Pasohlávkách

Penzion se nachází v atraktivní rekreační oblasti Novomlýnských nádrží v centru vinařské obce Pasohlávky. Penzion spadá pod Brněnské biskupství. Penzion se nachází v budově fary vedle kostela sv. Anny.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Hotel Aqualand Inn – jen pár kroků od Aqualandu Moravia

Dopřejte si nekonečný relax v nově otevřeném hotelovém komplexu Aqualand Inn, který se nachází v těsné blízkosti největšího aquaparku v České republice – Aqualandu Moravia. Svým hostům hotel nabízí neomezený volný vstup do aquaparku a ubytování se snídaní za velice výhodnou cenu.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Penzion Kometa

Penzion Kometa se nachází 300 metrů od vodní nádrže Nové Mlýny.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Penzion Pálava

enzion s vlastním vinným sklípkem, bazénem, saunou, dětským hřištěm a venkovním grilem. Celoroční vinný sklípek přímo v penzionu.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Kemp Merkur Pasohlávky

Autokemp Merkur Pasohlávky na horní Novomlýnské nádrži je jedním z největších kempů v ČR. Kemp je ideální pro rodiny s dětmi, skupiny, školy i jednotlivce.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Hotel Termal Mušov

Hotel Termal Mušov je hotelový komplex na břehu Novomlýnských nádrží s krásným výhledem na Pálavu a unikátní léčivou minerální vodou.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Freedomky – nízkoenergetická rekreační vesnička na břehu Mušovských jezer

Ubytování na břehu jezera s výhledem na vinice a v architektonickém unikátu. Od konce června 2014 si toto jedinečné rekreační bydlení můžete užít na břehu Mušovských jezer. Najdete zde totiž originální vesničku nízkoenergetických dřevostaveb, které navrhl architekt Marek Jan Štěpán.
Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Penzion Pastuška v Brodu nad Dyjí

Penzion Pastuška je nově zrekonstruované stavení v jihomoravské vesničce Brod nad Dyjí v blízkosti vodní nádrže Nové mlýny ve vinařské oblasti Pálava, které je vám k dispozici k ubytování.
Brod nad Dyjí, Jihomoravský kraj