Úvod > Aktuality > Apetit piknik a Chillibraní: Gastropárty pod širým nebem poprvé v Brně

Apetit piknik a Chillibraní: Gastropárty pod širým nebem poprvé v Brně

Vydáno 6. září 2019 Gurmánská turistika
Už v sobotu 7. září 2019 se na brněnském koupališti Riviéra bude konat sedmý ročník festivalu Chillibraní. V Brně tak vypukne jedna z největších gastronomických párty pod širým nebem a vůbec největší evropský festival chilli papriček a pálivého jídla! Bohatý program začíná už v 10 hodin a jeho součástí bude tradiční soutěž Chilližrout, workshopy, kuchařské show atd.
V brněnském areálu koupaliště Riviéra se v sobotu 7. září 2019 sejdou milovníci, pěstitelé i konzumenti chilli, aby se zde zúčastnili největšího evropského festivalu chilli papriček s názvem Chillibraní. Letošní festival pálivého jídla (hot food) bude plný zábavy pro všechny! Sejdou se pěstitelé i konzumenti chilli z širokého okolí, program zpestří kulinářské show, workshopy a ochutnávky specialit.

Areál bude plný stánků s občerstvením, kdy každý nabídne alespoň jednu pálivou pochutinu a jednu, která pálit nebude. Těšit se můžete na slané, sladké, burgery, steaky a nejrůznější speciality. K dostání ovšem budou také věci potřebné k pěstování chilli. V kuchařských show ukáží svůj um mistři kuchaři - Oldřich Sahajdák (nositel michelinské hvězdy), Petr Erin Kováč nebo Ind Tejinder Riar. Kromě pálivých jídel se budou podávat také hmyzí speciality a večer zpestří koncert a ohnivá show.

Chilli festK divácky nejatraktivnějším částem programu bude patřit Mistrovství České a Slovenské republiky v pojídání pálivého – Chilližrout 2019. Na soutěžní lavici klasicky usedne 50 nejodvážnějších, kteří budou pojídat omáčky a chilli papričky se vzrůstající pálivostí, dokud nezůstane poslední hrdina. Začíná se na vzorku, který je přibližně pětkrát silnější než Tabasco. Na konzumaci vzorků je dán časový limit a je na každém, na kolik kol si troufne. Mezi soutěžícími jsou tradičně k vidění muži i ženy.
Koupaliště Riviéra Brno

Koupaliště Riviéra Brno

Koupaliště Riviéra se řadí mezi největší přírodní koupaliště v České republice. Svým situačním rozložením je vhodné nejen pro relaxaci, ale také pro aktivně strávené chvíle v blízkosti centra Brna.

Další aktuality

15.10.
2019
Vydejte se o víkendu na Pálavu za gulášem

Vydejte se o víkendu na Pálavu za gulášem

Jižní Morava | Gurmánská turistika
15.10.
2019
Za nejlepšími guláši se vydejte na Pálavský gulášfest

Za nejlepšími guláši se vydejte na Pálavský gulášfest

Jižní Morava | Gurmánská turistika
1.10.
2019
Kofeinový nápoj opojí Brno na celý týden

Kofeinový nápoj opojí Brno na celý týden

Jižní Morava | Gurmánská turistika