ÚvodKalendář akcíGastronomické akceChillibraní a Chilližrout 2023
Gastronomické akce

Chillibraní a Chilližrout 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Gastronomické akce v celé ČR.
11. ročník akce, kterou by si neměl nechat ujít nikdo, kdo doslova hoří láskou k chilli! Jedinečný gastronomický festival plný dobrého jídla, pití a zábavy. Sejdeme se první zářijovou sobotu v areálu Bzzzukot v Židenicích. Akce proběhne za každého počasí.
V sobotu 2. září 2023 se milovníci chilli nově sejdou v brněnském Bzzzukotu! Bude se degustovat letošní úroda papriček a výrobky z nich. Příjemný letní gastro festival nabídne spoustu stánků s jídlem, pitím, chilli ve všech podobách, doprovodný program na pódiu i mimo něj a jako již tradičně, jeho hlavní součástí bude soutěž Chilližrout 2023 – Mistrovství ČR a SR v pojídání chilli papriček. Akce proběhne za každého počasí.

Akce bude probíhat v pohodovém duchu. Areál Bzzzukot v brněnských Židenicích je volně přístupný, takže od 11.00 budou moci návštěvníci ochutnávat dobroty ze stánků, nakoupit si chilli omáčky, papričky i věci potřebné k pěstování. V každém stánku bude dostupné minimálně jedno pálivé i nepálivé jídlo. Místo konání Chillibraní je plné zeleně, ideální na piknik.


Doprovodný program

V průběhu dne proběhne soutěž v pojídání pálivého burgeru od našeho partnera U Dřeváka Beer&Grill, dále pivní soutěž s partnerským pivovarem. Ochutnávat a hodnotit se budou omáčky, chutney a podobné chilli mňamky, z nichž jedna získá ocenění Výrobek roku. Hlavní částí programu bude v 18:00 CHILLIŽROUT 2023 a na závěr koncert kapely.
 

Chilližrouti

Soutěž Chilližrout 2023 – Mistrovství ČR a SR v pojídání pálivého je každý rok zlatým hřebem celé akce a hlavně šou, která baví účastníky i diváky. Chilližrouti letos budou konzumovat chilli omáčky i čerstvé chilli papriky té nejlepší kvality od pálivostí kolem 10 tisíc SHU, až po vzorky obsahujících SHU v miliónových číslech. Proběhne kolem dvanácti soutěžních kol, kdy se s každým zvyšuje obsah kapsaicinu v přichystaném vzorku. Soutěží muži i ženy. K zapojení do soutěže je nutná registrace na stránce pro soutěžící. Letos bez omezení počtu soutěžících.


Program

 • Začínáme v 11:00 (bez vstupného)
 • Chillimarket – stánky s Chilli tématikou (omáčky, plody, rostliny, pěstování a další…)
 • Stánky s občerstvením (pálivé i nepálivé jídlo)
 • Řemeslná piva z minipivovarů
 • Cooking show Teji Riar – Indická kuchyně
 • Výrobek roku – odborná i laická porota
 • Soutěž v pojídání pálivého burgeru od našeho partnera U Dřeváka Beer&Grill
 • Pivní soutěže s partnerským pivovarem Rojc
 • 17:30 Vyhlášení vítěze Výrobek roku
 • 18:00 – CHILLIŽROUT 2023 – soutěž v pojídání chilli papriček
 • 20:00 Zpěvák Kudla z Brna

Chillibraní se koná za každého počasí v areálu Bzzzukot Brno – Židenice na hřišti u kavárny Rebelbean.
 

Provozovatel

Areál Bzzzukot

Líšeňská 4223/46
Bzzzukot Brno - u kavárny Rebelbean
636 00 Brno-Židenice
Tel.:
+420 777 258 465
Email:
radek@chillibrani.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.chill...
GPS:
49,195961 16,654630
 
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Aktuality

Chillibraní 2024

Chillibraní se koná za každého počasí v sobotu 7. 9. 2024 v areálu Bzzzukot Brno – Židenice na hřišti u kavárny Rebelbean.
Brno-Židenice, Jihomoravský kraj

31. ročník festivalu ...příští vlna/next wave... v Brně

Tradiční setkání divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy se bude konat v Brně v termínu 11. – 13. října.
Brno, Jihomoravský kraj

Den otevřených dveří na curlingu

Den otevřených dveří spojený se soutěžemi pro širokou veřejnost s názvem "Brno hraje curling" se uskuteční po celý den v curlingové hale Nová Zbrojovka v brněnských Židenicích. Na programu budou soutěže pro děti i dospělé v hodu na přesnost, zkušební zápasy včetně výuky curlingového odhozu a metení.
Brno-Židenice, Jihomoravský kraj

Příměstský tábor – Dobrodružství v ateliéru

Přemýšlíte, jaký program připravit o prázdninách vašim dětem? Nechcete, aby volné dny strávily doma nebo u počítače a chcete je nadchnout pro něco nového? Vyzkoušejte náš prázdninový příměstský ateliér v Brně Líšni, kde jim nabídneme kreativní prostředí a nová poznání.
Brno, Jihomoravský kraj

Akrylové lití

Chtěli byste si vyrobit originální obraz anebo jedinečný dárek? Přijďte k nám na workshop v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Akrylové lití

Chtěli byste si vyrobit originální obraz anebo jedinečný dárek? Přijďte k nám na workshop v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Černý motýl

„Nechci, aby mě někdo zotročoval a sama nechci zotročit nikoho.“ Kiba Lumberg. Černý motýl je výstava děl finské umělkyně Kiby Lumebeg, lidskoprávní aktivistky, spisovatelky a rebelky, která se vymanila z konzervativního romského společenství Kale.
Brno, Jihomoravský kraj

Překročme řeku 2024

Svitava propojuje Brno od severu k jihu. Tento projekt propojuje ty, kteří žijí na jejích březích. V sobotu 17. srpna máte jedinečnou možnost zúčastnit se ho.
Brno, Jihomoravský kraj

Divadlo Bolka Polívky v Brně

Divadlo Bolka Polívky zahájilo svoji první sezónu v září 1993 na Jakubském náměstí v Brně. Můžete zde vidět jak autorské hry klaunského mistra, tak představení vytvořený ve spolupráci s jinými divadly. Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky.
Brno, Jihomoravský kraj

Židenický kopec v Brně

Židenický kopec (307 m) v Brně se nachází nad Viniční ulicí. Místo se proslavilo tím, že si zde rád hrával malý Bohumil Hrabal.
Brno-Židenice, Jihomoravský kraj

Bowling centrum Brno

Hledáte způsob, jak zpestřit vaše setkání s přáteli, firemní večírky či rodinné oslavy? Nebo toužíte po odpoledni plném radosti a zábavy jen tak pro sebe?
Brno-Židenice, Jihomoravský kraj

Paintball Delta – Team

Military akce po celé ČR, převážně na Jižní Moravě v okolí Brna. Kdokoliv se může přidat a vyzkoušet si tak kouzlo opravdové akce a taktizování v přírodním terénu.
Brno, Jihomoravský kraj

Hrobka rodiny Stiassni

Hrobka postavená v roce 1916 se nachází na židovském hřbitově v Brně. Stavba z bílého mramoru byla v roce 2019 zrekonstruována. Na hřbitově, kde se pohřbívá od roku 1852, jsou hroby další řady významných osobností.
Brno, Jihomoravský kraj

Královna Alžběta II. na nástěnné malbě – murál v Brně

Královna Alžběta na balkóně, ale i portýr u výtahu, anebo uzavřený vstup do brněnského metra. Novými malbami ožila trafostanice distribuční společnosti EG.D, která patří do skupiny E.ON, v ulici Valtická na brněnském sídlišti Vinohrady.
Brno, Jihomoravský kraj

Televizní studio Brno

Brněnské televizní studio vzniklo v červnu 1961 jako čtvrté studio tehdejší Československé televize. Prvním vysílaným pořadem byl zábavný pořad Sedmikrásky nad Brnem. První vysílání probíhalo ze studia Typos.
Brno-Líšeň, Jihomoravský kraj

Zetor Gallery Brno – dočasně uzavřeno

Zetor Gallery je nová víceúčelová hala, která přiblížuje fanouškům traktorů tradiční českou značku Zetor. V prosinci 2022 se návštěvníkům do odvolání uzavřela.
Brno-Líšeň, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Rebelbean Bzzzukot v Brně

Hravá kontejnerová kavárna.
Brno-Židenice, Jihomoravský kraj

Take 5 Brno

Nový espresso bar a gourmet shop v samém srdci Židenic přímo u Staré Osady.
Brno, Jihomoravský kraj

Industra Coffee v Brně

Prostor pro kulturní a technologické projekty. Najdete tady kavárnu nebo galerii.
Brno, Jihomoravský kraj

Pivovar Hauskrecht v Brně

Řemeslný pivovar Hauskrecht, spojující tradiční české pivovarnické postupy s nejmodernějšími zahraničními trendy craft beer se nachází v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace Masný růžek v Brně

Restaurace Masný růžek se nachází na rohu ulice Masná a Křenová. Ochutnáte zde vynikající kousky masa z grilu, trouby i udírny, a k tomu se osvěžíte žejdlíkem poctivého plzeňského.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace Hnízdo

Navštivte restauraci, která se nachází v moderních prostorech areálu herního centra. Těšit se můžete na rozmanitý výběr jídel z kvalitních surovin.
Brno-Slatina, Jihomoravský kraj

Bistro Ramen v Brně

Vyzkoušejte Ramen v Brně, bistro, které se nachází v těsné blízkosti přestupního uzlu Mendlovo náměstí. Těšit se můžete na výběr ze 4 druhů Ramenů, malých misek s japonskými specialitami a dezert. Samozřejmostí je široká nabídka alko i nealko nápojů a drobný prodej surovin na domácí vaření.
Brno, Jihomoravský kraj

La Cucina Nera v Brně

Pizzerie La Cucina Nera má na Mapách Google v Brně nejlepší hodnocení na základě uživatelských recenzí. Nabízí vynikající pizzu, kvalitní vína a výbornou kávu, jako v Itálii.
Brno, Jihomoravský kraj