Úvod > Aktuality > 54. ročník populárního Pochodu Praha – Prčice se uskuteční už tuto sobotu!
54. ročník populárního Pochodu Praha – Prčice se uskuteční už tuto sobotu!
"> ">
Letní sporty

54. ročník populárního Pochodu Praha – Prčice se uskuteční už tuto sobotu!

  • Vydáno17. května 2019
Už jste někdy šli do Prčic? V sobotu 18. května 2019 to můžete zkusit během oblíbeného pochodu Praha – Prčice, který se letos koná již po čtyřiapadesáté. Až z Prahy však vycházet nemusíte, pro pochodníky je připraveno 21 tras například z Tábora, Votic, Milevska, Petrovic a dalších měst.
Praha PrčicePrvní pochodníci, tenkrát jistojistě samí recesisté, se do malebné středočeské krajinyna pochod Praha – Prčice vydali 17. dubna roku 1966. Bylo jich, podle dnes již historických údajů, 469. Původním záměrem, z něhož se po letech vyklubal nejmasovější dálkový pochod s nejdelší nepřerušenou tradicí, bylo pěšky překonat vzdálenost 100 tisíc loktů českých.

Letos si můžete vybrat z 21 tras, většina z nich je určených pro pěší pochodníky, některé jsou pro cyklisty, jedna je určena vozíčkářům a dvě dětem. Nejkratší dospělá pěší trasa měří 30 km a vychází z Petrovic u Sedlčan, cyklistická pak 66 km a vychází z Milevska. Naopak nejdelší pěší trasou je 70kilometrová z Prahy, cylistická je pak jen o sedm kilometrů delší. Dětská trasa měší 23 km a cyklistická 59 km. Trasy označené jako „Dětské“ jsou určeny výhradně pro děti do 15 let v doprovodu nejvýše 2 osob starších 15 let (rodiče). Tyto trasy jsou dále přístupné osobám nad 60 let věku.

cyklistkyMapu své trasy dostanete na místě po zaplacení startovného. Svou kondici je třeba důkladně zvážit, podle pravidel není bohužel možné, aby dospělí vyrazili na trasu určenou dětem a důchodcům. Své čtyřnohé miláčky však na pochod můžete vzít s sebou. Jedniným omezením je to, že pes musí mít náhubek a jít na vodítku.

Z cíle v Prčici bude zajištěna kyvadlová doprava do ž.st. Heřmaničky. Odtud pojedou rychlíky a zastávkové vlaky do Prahy a do Českých Budějovic. Návrat do Milevska, Sedlčan a Petrovic bude zajištěn autobusy, které budou odjíždět z náměstí v Sedlci do cca 19:30 hod. Kromě toho je možnost odjet do Sedlčan vlakem také přes Heřmaničky a Olbramovice.
Památník Prčický škrpál

Památník Prčický škrpál

Kamenný škrpál jako symbol slavného pochodu Praha-Prčice .

Český Merán – malebná oblast v okolí města Sedlec-Prčice

Český Merán – malebná oblast v okolí města Sedlec-Prčice

Označení Český Merán se používá od 19. století pro okolí Sedlce-Prčice proto, že je nápadně podobné krajině kolem italského města Merano. Do oblasti spadají městečka a obce Sedlec-Prčice, Nadějkov, Vlksice, Zvěřinec, Myslkov, Obděnice, Vysoký Chlumec a Křepenice.

Další aktuality