Úvod > Aktuality > 400. výročí narození Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu si připomenou v Třeboni
400. výročí narození Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu si připomenou v Třeboni
">
Památky

400. výročí narození Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu si připomenou v Třeboni

  • Vydáno15. září 2015
Na zámku v Třeboni si v neděli 20. 9. 2015 připomenou jedno významné kulaté výročí – 400 let od narození Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu, prvního majitele Třeboně z tohoto významného šlechtického rodu.
Na zámku v Třeboni si během letošní sezóny připomínají 400. výročí narození Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu. Právě on získal třeboňské panství v roce 1660 jako vůbec první vlastní majetek na našem území. Vyvrcholením všech kulturních aktivit, vzpomínajících na tohoto šlechtice, bude slavnostní mše svatá za Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu, která se odehraje v neděli 20. září 2015 na prostranství před Schwarzenberskou hrobkou. Mši bude sloužit od 10.30 hodin David Henzl, administrátor Římskokatolické farnosti Třeboň. O hudební doprovod se postarají Spolek pro vokální a komorní hudbu FENIX Praha pod vedením sbormistra Stanislava Poslušného.

Pozvání na tuto mši přijal starosta italského města Bordighera s manželkou. Právě na Bordigheře strávil poslední čas svého života JUDr. Adolf Schwarzenberg, který zde v roce 1950 zakončil svou životní pouť. Jeho smrtí vymřela schwarzenberská primogenitura v přímé linii. Na mši přijal pozvání také Karel Schwarzenberg.
Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Schwarzenberská hrobka v Domaníně u Třeboně

Schwarzenberská hrobka v Domaníně u Třeboně

Prohlédnout si místo, kde jsou pochováni členové rodu Schwarzenberků, můžete nedaleko od Třeboně. Ve svíčkami osvětlené kapli hrobky, akusticky výborně ozvučené, se kromě prohlídek konají různé koncerty i jiné kulturní akce.