Úvod > Aktuality > 10 tipů na designové hotely a zajímavá místa k ubytování aneb ve stínu i na výsluní
Ubytování

10 tipů na designové hotely a zajímavá místa k ubytování aneb ve stínu i na výsluní

  • Vydáno21. ledna 2023
Designové hotely a penziony ve městech, na venkově i na úplných samotách, jejich atmosféra a jedinečné příběhy: to jsou lákavá místa pro milovníky architektury, designu a často i vytříbené gastronomie. K jejich objevování ovšem nestačí pouhá rezervace pobytu – zdaleka nejste sami, kdo chce tu krásu vidět na vlastní oči a užít si ji do poslední minuty. Proto vám přejeme i hodně štěstí! A kde tyhle kouzelné útulné oázy relaxace a odpočinku najdete?
Obyčejné horské louky v Beskydech dokážou překvapit. Na jedné z nich stojí Art & Design Hotel Miura, s architekturou drsnou jako okolní krajina uprostřed ledové zimy, zároveň ale útulný a skvěle spojující design, umění, spa a okolní přírodu. Miura se svými atypickými tvary, vznášející se přímo nad sedmou fairwayí Prosper Golf Resortu v Čeladné, je ikonická stavba na výsluní. I ve stínu vás ale čekají velká překvapení: třeba jen o kousek dál směrem k horám stojí butikový hotýlek Mezi Plůtky, stavení jako z pohádky, kde najdete klid a odpočinek.

Podle designérů patří k nejkrásnějším hotelům u nás butikový hotel V Bezovém Údolí, stará, citlivě opravená usedlost, kde se starodávné tradice prolínají s moderním designem: najdete ho v Kryštofově Údolí. Že i staré sýpky mají své kouzlo, které citlivá přestavba jen podtrhne a znásobí, o tom vás přesvědčí Penzion Sýpka v Zadním Arnoštově u Jevíčka či hotel Lotrinský ve Velkých Pavlovicích. Historii vyzařuje i Penzion KocandaKravsku na Znojemsku nebo Penzion Sborovna ve Zbraslavicích na Kutnohorsku, kde se vypravíte na výlet do dávných časů, přímo v Kutné Hoře se pak můžete ubytovat ve stylových apartmánech vedle oblíbené restaurace Dačický.

Unikátním, moderním až industriálním designem, inspirovaným scénografií, je inspirovaný Long Story Short Hostel & Café v centru Olomouce, naopak přímo do náruče přírody a na vodní hadinu se podíváte ve Vodních domcích v Čejkovicích – i když tam budete pro rezervaci potřebovat opravdu mimořádnou dávku štěstí.
Boutique hotel V Bezovém Údolí

Boutique hotel V Bezovém Údolí

Boutique hotel V Bezovém Údolí je jako stvořený k odpočinku na místě s autentickým geniem loci, v souladu s přírodou a v úctě k tradičním hodnotám a udržitelnému stylu života.

Penzion Sborovna

Penzion Sborovna

Kultovní ubytování pro 25 lidí s kuchyní a jídelnou, kde nechybí vinný sklípek, humidor, vybavený bar, udírna a plátno na půdě, protože koncert může začít kdykoliv...

Penzion Kocanda v Kravsku

Penzion Kocanda v Kravsku

Areál Kocanda je poklidné místo na okraji obce Kravsko nedaleko Znojma, ideální pro konání firemních či soukromých akcí a svateb. Celý komplex je tvořen několika samostatnými budovami. Proměna do nové podoby probíhala pod taktovkou architektonického studia ORA.

Penzion Sýpka Arnoštov u Jevíčka

Penzion Sýpka Arnoštov u Jevíčka

Sýpka Arnoštov vznikla roku 2020 přestavbou z původní sýpky, která byla vystavena v 17. století v obci Zadní Arnoštov. Sýpka je umístěna na okraji obce, samostatně stojící s pozemkem 2700 m² a nádherným výhledem do ovocných sadů a s vlastní rozlehlou zahradou.

Vodní domky Čejkovice

Vodní domky Čejkovice

Unikátní ubytování na vodní hladině v klidném prostředí lesa. Ideální pro relax a digitální detox.

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Apartmány Dačický leží v centru Kutné Hory mezi restaurací Dačický a rodným domem Mikuláše Dačického, jen 5 min. chůze od sv. Barbory. Každý ze čtyř apartmánů a tří pokojů má svůj jedinečný vzhled a je inspirován historií Kutné Hory. V

Long Story Short Hostel & Café v Olomouci

Long Story Short Hostel & Café v Olomouci

Nedaleko Arcidiecézního muzea najdete cihlovou stavbu, jež svým podkovovitým tvarem nezapře vojenskou minulost. Vojenská pekárna byla totiž na začátku 19. století vestavěna do bastionu č. 14, součásti barokního opevnění města. Dnes je v budově zvané Podkova restaurace, galerie i hostel s kavárnou.

Art & Design Hotel Miura s restaurací – nová dimenze architektury

Art & Design Hotel Miura s restaurací – nová dimenze architektury

Architektonická lahůdka pochází z dílny LABOR13 a má znázorňovat kosmickou loď, kterou obývá rodinka Krychloidů od Davida Černého. V hotelu najdete také špičková díla světových i českých umělců, jako jsou mimo jiné Andy Warhol, Damien Hirst, Henry Moore, Tony Cragg či Petr Pastrňák.

Boutique hotel Mezi plůtky Čeladná

Boutique hotel Mezi plůtky Čeladná

Čtyřpokojový boutique hotel Mezi plůtky v malebném beskydském údolí Podolánky na okraji Čeladné, je díky svému jedinečnému umístění i konceptu určen dospělým hostům a větším dětem od 12let.

Hotel Lotrinský – barokní klenot jižní Moravy

Hotel Lotrinský – barokní klenot jižní Moravy

Už jste někdy zažili noc, vychutnali si lahodné pokrmy a degustovali víno v barokní sýpce a sklepě z 18. století? Pokud ne, navštivte nejluxusnější hotel na jižní Moravě – Hotel Lotrinský.

Další aktuality

Nejlepší horské hotely a penziony bodují u návštěvníků i v anketách

Užijte si odpočinkový pobyt na našich horách. Máme pro vás tipy na nejlepší hotely, penziony i chalupy na horách, kde načerpáte síly po celodenním pobytu na svahu a v přírodě. V nabídce nechybí wellness centra pro vaši relaxaci. Většina portálů cestovního ruchu pořádá každoročně ankety věnované spokojenosti klientů s jejich ubytováním v dané destinaci. V celkovém měřítku se hodnotí především kvalita pokojů, vstřícnost personálu, čistota, hlučnost, poměr ceny a služeb, úroveň snídaní a gastronomie obecně. Své hodnocení můžete přidat i na Kudy z nudy.
Ubytování

Kde se ubytujete jako prezidenti: luxusní hotely, chata a vymazlená prezidentská apartmá

Chcete bydlet jako prezidenti? V Lánech nebo na Pražském hradě vás neubytují, ale zato o prezidentská apartmá nemají naše hotely a penziony nouzi. Dokonce jsme pro vás našli i hotel Prezident a Prezidentskou chatu, kam se vydáme po stopách skutečných prezidentů!
Ubytování

První republika pod peřinou: ubytování ve stylu dvacátých let

Učaroval vám elegantní styl první republiky? Přenést se alespoň na chvíli do světa našich prababiček můžete pobytem na neobyčejných místech – vyzkoušejte stylově upravené zámecké interiéry, lázeňské domy nebo vilky, které slouží jako hotely a hotýlky, a mimo současného komfortu nabízí i nevšední atmosféru první republiky! Kudy z nudy vám poradí, kde se takové ostrůvky minulosti nacházejí.
Ubytování

10 nových hotelů, kde vás zahrnou luxusem

I když uplynulý rok nebyl ekonomicky příliš pozitivní, vzniklo u nás (anebo prošlo kompletní rekonstrukcí) několik luxusních čtyř a pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí ty nejlepší služby. A protože turismus se teprve začíná vracet do původních kolejí, nabízejí i příznivé ceny ubytování. Který si vyberete?
Ubytování