!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Březen láká do Zoo Ústí nad Labem

Březen láká do Zoo Ústí nad Labem

Vydáno 5. března 2020 Příroda
V ústecké zoo patří březen k tzv. přechodné sezóně, zoo je včetně pavilonů otevřena o hodinu déle. Zvířata začínají více aktivovat a užívat si sluníčka a teplých dnů. Během týdne a víkendů můžete přijít do zoo také pozorovat předváděcí akce se zvířaty.

Zoo v Ústí nad Labem_supV březnu jsou pokladna i pavilony ústecké zoo otevřeny od 9:00 do 18:00 hodin. Areál zoo mohou návštěvníci opustit výchozími turnikety dokonce ještě o hodinu déle, takže si mohou užít procházku až do 18.00 hodin. Spodní vchod je otevřen celoročně, horní je přes zimu zavřený, ale s příchodem března bývá opět v provozu, i když pouze během víkendů.

Vstupné se v tomto období zvyšuje pouze nepatrně, o 5 Kč pro děti a 10 Kč pro dospělé, takže ti za návštěvu zaplatí 110 Kč, děti 55 Kč a rodina (dva dospělí a dvě děti) 290 Kč.

Zoo Ústí lachtanBěhem týdne a víkendů můžete přijít do zoo také pozorovat předváděcí akce se zvířaty. Denně v 10:15 hledají orangutani ukrytou potravu, což je zábava pro ně i pro vás. Jak se krmení ústeckých piraň liší od napínavých trillerů v televizi či v kině? To zjistíte každou sobotu ve 12:15. Každý víkend (oba dny) i během svátků se v 10:00 a 15:00 hodin koná krmení tuleňů. Přijďte se přesvědčit, jak rychle dokáže spolknout tuleň rybu. Ve všední dny chodí po zoologické zahradě slon. Sloní procházka probíhá ve 12:00 (s tolerancí 1/2 hodiny) po návštěvnické cestě. Uznejte sami - kde uvidíte kráčet slona?

Od března se také každý den otevírá prodejna suvenýrů Sepilok, kde si návštěvníci mohou na památku zakoupit propagační a upomínkové předměty z naší zoo jako jsou magnetky, turistické vizitky, pohledy a řada dalších.

Jeden den chovatelem v zoo Ústí nad Labem

Jeden den chovatelem v zoo Ústí nad Labem

Chcete si splnit svůj dětský sen? Chcete se dostat do bližšího kontaktu s některými druhy zvířat? Chcete si vyzkoušet práci chovatele v zoologické zahradě? Chcete někomu věnovat neobvyklý dárek?Pak je naše nabídka určená právě vám! Tato přání si můžete splnit v zoo Ústí nad Labem.

Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

Pro návštěvníky zoo je připraveno velké množství předváděcích akcí, jako je procházka a cvičení slonů, "medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, lemurů, orangutanů, surikat, piraň a další lákadla.

Další aktuality

2.4.
2020
Zoo Děčín hlásí další odchov: Dvojčata vari červených

Zoo Děčín hlásí další odchov: Dvojčata vari červených

Severozápadní Čechy | Příroda
31.3.
2020
V děčínské zoo nastal klokaní babyboom

V děčínské zoo nastal klokaní babyboom

Severozápadní Čechy | Příroda
29.3.
2020
V zoo Děčín se narodilo mládě vzácného takina indického

V zoo Děčín se narodilo mládě vzácného takina indického

Severozápadní Čechy | Příroda