!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Dostihové závodiště Velká Chuchle

Dostihové závodiště Velká Chuchle

Letní sporty
Jediné dostihové závodiště na území Prahy patří neodmyslitelně k životu hlavního města. Svým návštěvníkům poskytuje možnosti příjemného odpočinku i originální zábavy.
Historie hlavního českého dostihového závodiště ve Velké Chuchli začala před více než sto lety. Chuchelské závodiště bylo slavnostně otevřeno 28. září 1906. Jeho otevření se stalo významnou událostí v životě tehdejší Prahy. Vůbec prvním vítězem na chuchelském závodišti byla klisna Vision v sedle se svým majitelem, zvěrolékařem Františkem Bartoschem.   Významným datem československého turfu se stalo datum 22. května 1921, datum, kdy bylo odstartováno první Československé derby. Dostihy jsou pořádány na závodišti Velká Chuchle prakticky nepřetržitě a to i během válečných let. Přes řadu problémů se je podařilo prosadit i po roce 1989.

V současnosti mají dostihy v Praze kvalitativně vzestupnou tendenci, dostihová odpoledne nabízejí zábavu pro dospělé návštěvníky i pro děti (jízdy na ponících, dětský koutek). Standardem jsou občerstvení, restaurace s teplou kuchyní, proti nepřízni počasí slouží multifunkční krytá tribuna a k dostihům i ve Velké Chuchli patří samozřejmě možnost uzavírání sázek.

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se děti určitě nudit nebudou - k dispozici jsou jim venkovní i kryté dětské hřiště, mini-zoo a mohou se zdarma svézt na některém z trojice populárních chuchelských poníků
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019