Úvod > Co chcete dělat? > Chuchle Arena Praha
Letní sporty

Chuchle Arena Praha

Jediné dostihové závodiště na území Prahy patří neodmyslitelně k životu hlavního města. Svým návštěvníkům poskytuje možnosti příjemného odpočinku i originální zábavy.
Historie hlavního českého dostihového závodiště ve Velké Chuchli začala před více než sto lety. Chuchelské závodiště bylo slavnostně otevřeno 28. září 1906. Jeho otevření se stalo významnou událostí v životě tehdejší Prahy. Vůbec prvním vítězem na chuchelském závodišti byla klisna Vision v sedle se svým majitelem, zvěrolékařem Františkem Bartoschem. Významným datem československého turfu se stalo datum 22. května 1921, datum, kdy bylo odstartováno první Československé derby. Dostihy jsou ve Velké Chuchli pořádány prakticky nepřetržitě a to i během válečných let. Přes řadu problémů se je podařilo prosadit i po roce 1989.

V současnosti areál prochází celkovou modernizací a rozšiřuje svou nabídku. Dostihová odpoledne i vícedenní parkurové akce nabízejí zábavu pro dospělé návštěvníky i pro děti. K dostihům i ve Velké Chuchli patří samozřejmě možnost uzavírání sázek. V celoročním provozu je také Jezdecká akademie, určená pro začátečníky i pokročilé zájemce o aktivní ježdění na koních.

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma a na dostizích se děti určitě nudit nebudou – k dispozici jsou jim venkovní i kryté dětské hřiště, mini-zoo a mohou se zdarma svézt na některém z trojice populárních chuchelských poníků

Provozovatel

Chuchle Arena Praha, s.r.o.

Radotínská 69
159 00 Praha 5
Tel.:
+420 604 298 150
Tel.:
+420 604 298 158
Email:
j.zlamany@chuchle...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.chuchlearena.cz
GPS:
50,015320 14,391240
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Vstupné

Cena: 180 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Poznámka:Vstupné na České Derby a Evropský pohár žokejů: 280 Kč

 

Časová náročnost

3,5 hodiny