Úvod > Aktuality > Dostihová sezóna v Chuchli se rozjíždí

Dostihová sezóna v Chuchli se rozjíždí

Vydáno 6. dubna 2019 Letní sporty
Závodiště v pražské Chuchli vstupuje do nové sezóny 2019 vzdy na začátku dubna a první dostihové dění se bude konat v neděli 7. dubna, kdy se poběží oblíbená Velká dubnová cena. O týden později se diváci mohou těšit na klusácké dostihy a na velikonoční pondělí se bude konat 30. Memoriál prof. Václava Michala. Jarní cena Velké Chuchle v parkurovém skákání proběhne 3. května.

Kam v neděli? Přeci na dostihy do Chuchle!

Letos dostihové závodiště Velká Chuchle na jižním okraji Prahy dovrší 112 let své existence. Poprvé se tu závodilo poslední zářijovou neděli v roce 1906 a cvalové i klusácké dostihy se tu od začátku dubna do konce října konají dodnes.

Tradičním závodním dnem je neděle. Nejinak tomu bude i letos. Tuto neděli 7. dubna můžete na závodiště přijít na 61. Velká dubnová cena Factoringu České spořitelny, první sezónní test předních starších středotraťařů (koním s distančním optimem mezi 1 800 a 2 200 metry). Start prvního z osmi dostihů je ve 14 hodin, areál závodiště se divákům otevře o dvě hodiny dříve.

V rámci úvodního dne sezóny se můžete těšit na food trucky Mek & Číz a Anne's, oblíbenou kuličkovou zmrzlinu, výbornou kávu, osvěžující Aperol a Bohemia Sekt. Nejmenší návštěvníci se mohou zdarma svézt na ponících a zabavit se na venkovním hřišti s atrakcemi, či v krytém dětském koutku v přízemí tribuny. Nové interiéry hostům nabízejí Derby Club Prague ve druhém patře tribuny i salonky v nejvyšším poschodí.


Dubnové závody a parkurové skákání v květnu

DDostihy Chuchleostihové dění na závodišti v bude v sezóně 2019 pokračovat 13. a 20. dubna, kdy se pojedou oblíbené klusácké dostihy. Na velikonoční pondělí 22. dubna je na plánu 30. Memoriál prof. Václava Michala (1 400 m), v němž otestují formu adepti startu v květnové klasické Velké jarní ceně. Jedná se o závod pro tříleté hřebce a valachy.

Dostihový den českých lídrů přijde na řadu v neděli 28. dubna. Vrcholem programu bude v tento den 14. Memoriál Jaroslava Maška pro starší sprintery a mílaře (koně, kteří podávají nejlepší výkony na středních vzdálenostech, tj 1 600 - 1 609 m, což je 1 míle). Celkem se uskuteční osm dostihů, start prvního z nich je ve 14 hodin, areál závodiště se divákům otevře o dvě hodiny dříve.

Parkurové skákáníPrvní květnový víkend 3. - 5. května se po mnoha desetiletích se na chuchelské závodiště vracejí závody v parkurovém skákání. Na programu třídenních závodů budou soutěže pro děti na pony, které jsou zařazené v seriálu Národní pony pohár ČJF 2019. Startovat budou i jezdci na velkých koních a překonávat budou překážky až 135 cm vysoké.

Vstupné na dostihy je 150 korun pro dospělé; pro děti od 15 do 18 let, studenty do 26 let a seniory nad 60 let 100 Kč.
 

Navštivte zrekonstruované restaurace a vsaďte si na koníčky

KlisnaChuchelské závodiště je jediným areálem svého druhu v Praze a centrálním dostihovým místem České republiky. Stalo se oblíbeným výletním místem pro obyvatele metropole i další návštěvníky. Děti mají k dispozici venkovní hřiště i krytý dětský koutek. Dětmi velmi oblíbené jsou také jízdy na chuchelských ponících.

V 1. patře tribuny objevíte zrekonstruované restaurace, které lákají k návštěvě. Nabízí široký sortiment kvalitních jídel a nápojů a po příjemném posezení v kultivovaném prostředí odtud máte blízko jak do paddocku, kde se představují koně před každým dostihem, tak do hlediště tribuny, přímo do sektoru naproti cílové podkově. A v restauraci u sázkových terminálů můžete zkusit i své tipařské štěstí.

Pro náročnější hosty jsou připravené jednodenní i celosezónní vstupy do Derby Clubu, jehož návštěva učiní vaše odpoledne ve Velké Chuchli nezapomenutelným zážitkem.

Dostihové závodiště Velká Chuchle

Dostihové závodiště Velká Chuchle

Jediné dostihové závodiště na území Prahy patří neodmyslitelně k životu hlavního města. Svým návštěvníkům poskytuje možnosti příjemného odpočinku i originální zábavy.

Dostihová sezóna 2019 - Velká Chuchle

Dostihová sezóna 2019 - Velká Chuchle

Dostihová odpoledne ve Velké Chuchli neodmyslitelně patří k víkendovým nabídkám využití volného času v hlavním městě, v roce 2019 se do chuchelského areálu vracejí také parkurové závody. Ideální tip na výlet pro jednotlivce, dvojice i celé rodiny, snadná dostupnost MHD a PID.