Úvod > Aktuality > Dostihová sezóna v Chuchli se rozjíždí
Dostihová sezóna v Chuchli se rozjíždí
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Dostihová sezóna v Chuchli se rozjíždí

  • Vydáno11. dubna 2022
Závodiště v pražské Chuchli vstupuje do nové sezóny 2022 vždy v první polovině dubna a již tento pátek 15. dubna se poběží oblíbená Velká dubnová cena. O týden později v neděli 24. dubna se diváci mohou těšit na Dostihový den otevřených dveří a v květnu začnou Jarní cenou Chuchle Areny Praha také parkurové závody. Nejvýznamnější dostih první části sezóny 101. Velká jarní cena proběhne 15. května.

Kam v neděli? Přeci na dostihy do Chuchle!

Letos dostihové závodiště Velká Chuchle na jižním okraji Prahy dovrší 116 let své existence. Poprvé se tu závodilo poslední zářijovou neděli v roce 1906 a cvalové i klusácké dostihy se tu od začátku dubna do konce října konají dodnes. Tradičním závodním dnem je neděle, letos však dostihová sezóna začne díky velikonočním svátkům v pátek 15. dubna 2022, kde se bude na závodišti konat 64. Velká dubnová cena, první sezónní test předních starších středotraťařů (koní s distančním optimem mezi 1 800 a 2 200 metry). Start prvního z osmi dostihů je ve 14:00 hodin, areál závodiště se divákům otevře o dvě hodiny dříve.

V rámci úvodního dne sezóny a nastávajících Velikonoc se můžete těšit na prodejní stánky s velikonočním artiklem, malé i velké potěší exhibiční vystoupení cvičených chlupáčů "králičí hop" a děti se při příznivém počasí budou moci zdarma svézt na ponících.


Dubnové závody a parkurové skákání v květnu

DDostihy Chuchleostihové dění na závodišti v bude v sezóně 2022 pokračovat 24. dubna, kdy se v Chuchli koná Dostihový den otevřených dveří s 33. Memoriálem prof. Václava Michala (v němž otestují formu adepti startu v květnové klasické Velké jarní ceně) a Memoriálem Jaroslava Maška pro starší sprintery a mílaře (koně, kteří podávají nejlepší výkony na vzdálenostech 1000 až 1600 metrů). Celkem se uskuteční osm dostihů, start prvního z nich je ve 14 hodin, areál závodiště se divákům otevře o dvě hodiny dříve.

Parkurové skákáníPrvní květnový týden 5. – 8. května se na chuchelské závodiště vracejí závody v parkurovém skákání. Na programu třídenních závodů budou soutěže v seriálu Národní pony pohár ČJF 2022. Startovat budou i jezdci na velkých koních a překonávat budou překážky až 135 cm vysoké. Jezdec s koněm musí projet danou trasu s překážkami s co nejmenším počtem chyb a v co nejkratším čase. Jednotlivé překážky jsou označeny čísly, aby jezdci věděli, v jakém pořadí a směru je musí překonat. Překážky jsou vysoké od 80 cm do 160 cm, což je nejvyšší obtížnost. Za chyby v parkuru se považuje shození bariéry, zastavení, kdy kůň odepře poslušnost a nechce překážku skočit nebo pád jezdce či koně i s jezdcem. Vstupné na parkury je volné.
 

Navštivte zrekonstruované restaurace a vsaďte si na koníčky

KlisnaChuchelské závodiště je jediným areálem svého druhu v Praze a centrálním dostihovým místem České republiky. Stalo se oblíbeným výletním místem pro obyvatele metropole i další návštěvníky. Děti mají k dispozici venkovní hřiště i krytý dětský koutek. Dětmi velmi oblíbené jsou také jízdy na chuchelských ponících.

V 1. patře tribuny láká k návštěvě restaurace. Nabízí široký sortiment kvalitních jídel a nápojů, a po příjemném posezení v kultivovaném prostředí odtud máte blízko jak do paddocku, kde se představují koně před každým dostihem, tak do hlediště tribuny, přímo do sektoru naproti cílové podkově. A v restauraci u sázkových terminálů můžete zkusit i své tipařské štěstí. Pro náročnější hosty jsou připravené jednodenní i celosezónní vstupy do Derby Clubu, jehož návštěva učiní vaše odpoledne ve Velké Chuchli nezapomenutelným zážitkem.

Parkurové závody v Chuchle Areně Praha

25.8.
28.8.
Parkurové závody v Chuchle Areně Praha

Parkurové víkendy ve Velké Chuchli patří k originálním nabídkám využití volného času v hlavním městě. Jsou výborným tipem na výlety i pro celé rodiny.

Chuchle Arena Praha

Chuchle Arena Praha

Jediné dostihové závodiště na území Prahy patří neodmyslitelně k životu hlavního města. Svým návštěvníkům poskytuje možnosti příjemného odpočinku i originální zábavy.