!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Vycházka ke kapličce sv. Urbana

Vycházka ke kapličce sv. Urbana

Památky
Velké Pavlovice - městečko na jihu Moravy, jež je proslulé lahodným vínem dosahujícím mimořádných kvalit světové úrovně, sladkými meruňkami a bohatým folklórním, společenským a kulturním životem.
Kromě všeho výše jmenovaného se v tomto městečku od května 2008 nachází zbrusu turistický cíl, veskrze vinařského charakteru. Hoříte zvědavostí, oč se jedná? Rádi vám vše prozradíme a zároveň vás pozveme k procházce. Vyrazíme spolu ke kapličce sv. Urbana – patrona vinařství a vinohradnictví. Tak tedy neváhejte a vydejte se s námi.

Sv. Urban shlíží svým zrakem k Velkým Pavlovicím, sleduje počínání našich vinařů, kochá se bohatou úrodou všude okolo přítomných vinohradů a dalo by se říci, že nad námi všemi drží ochranou ruku.

Kde kapličku sv. Urbana najdete? Kaplička sv. Urbana se nachází v jedné z nejkrásnějších lokalit okolo Velkých Pavlovic. Je umístněna na hranici vinařských tratí Nad Zahradami a Poštory, nad budovou Šlechtitelské stanice vinařské. Najít cestu ke kapličce je velmi jednoduché, neboť leží na trase cykloturistické stezky Modré Hory (na stezku je nejsnazší se napojit u budovy ZŠ, obchodního domu COOP nebo vlakové zastávky ČD). A pokud byste si nevěděli rady, navštivte Turistické informační centrum ve Velkých Pavlovicích.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2019
18.9.
19.9.
Velkopavlovické vinobraní 2020

Velkopavlovické vinobraní 2020

Velké Pavlovice, Jižní Morava
8.8.
Kolo pro život - Hustopeče Tour

Kolo pro život - Hustopeče Tour

Hustopeče, Jižní Morava
23.5.
Ze sklepa do sklepa Velké Bílovice

Ze sklepa do sklepa Velké Bílovice

Velké Bílovice, Jižní Morava
18.4.
Čejkovická vinná stezka 2020

Čejkovická vinná stezka 2020

Čejkovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí