Úvod > Co chcete dělat? > Vozíčkářská trasa Krásnolipskem v Českosaském Švýcarsku
Letní sporty

Vozíčkářská trasa Krásnolipskem v Českosaském Švýcarsku

Bezbariérová turistická trasa pro vozíčkáře je certifikovaná Klubem českých turistů. Okruh měří devět kilometrů a začíná i končí u Domu Českého Švýcarska na náměstí v Krásné Lípě. V přírodní rezervaci Velký rybník lze pozorovat vodní ptactvo.
Trasa je středně obtížná, ve vozíčkářském značení je označena červenou barvou. Vede přírodní rezervací Velký rybník, přes vyhlídková místa odkud lze spatřit Lužické hory a turisté nejen z řad vozíčkářů na ní najdou spoustu informačních tabulí o přírodních zajímavostech a historii Krásnolipska, i řadu odpočívadel. Velkou zajímavostí je nově zrekonstruovaný sloup Nejsvětější trojice v lese u Rybniště.
 
Hendikepované turisty potěší bezbariérové nájezdy na chodníky a bezbariérové toaletyDomě Českého Švýcarska v Krásné Lípě a v Jiřetíně pod Jedlovou. Okruh si mohou projít i pěší turisté, cyklisté a v zimě jej lze doporučit i běžkařům.
 
Na trase se nachází několik drobných sakrálních památek, což ocení zejména zájemci o historii regionu. Informační panely upozorňují na různé zajímavosti. K občerstvení lze využít některou z restaurací v Krásné Lípě, Horním Podluží nebo v Jiřetíně.

Provozovatel

Informační centrum Krásná Lípa

Křinické nám. 1161/10
407 46 Krásná Lípa
Tel.:
+420 412 383 413
Email:
informace@ceskesv...
WWW:
www.ceskesvycarsk...
GPS:
50,913520 14,507359
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Falkenštejn v Krásné Lípě

Pivovar Falkenštejn v Krásné Lípě

Krásná Lípa, Ústecký kraj
Křinický pivovar v Krásné Lípě

Křinický pivovar v Krásné Lípě

Česká Kamenice, Ústecký kraj
Mana čokoládovna v Krásné Lípě

Mana čokoládovna v Krásné Lípě

Krásná Lípa, Ústecký kraj