Úvod > Co chcete dělat? > Hřebenovka Českým Švýcarskem
Letní sporty

Hřebenovka Českým Švýcarskem

Hřebenovka – hřebenová trasa Českým Švýcarskem je součástí celkové hřebenovky od Pradědu k Aši. Tato část vede od Štozeckého sedla k lávce Šébr, až po Tisou, tj. cca 101 km. Obchází kulturní, přírodní, sakrální památky Českého Švýcarska po pravém i levém břehu Labe.
Klub českých turistů usiluje dlouhodobě o obnovu tzv. Hřebenovky, jež vznikla v první třetině 20. století a propojila sudetská pohoří při hranici s tehdejším Německem ve směru PradědKralický SněžníkVelká DeštnáHvězdaSněžkaJeštědLužStudenecRůžákDěčínský SněžníkKlínovec.

Cílem produktu Hřebenovka České Švýcarsko je zejména to, aby trasa propojila co nejvíce turistických cílů Lužických hor a Českého Švýcarska. Aby turista navštívil nejen místa dostatečně atraktivní, byť někdy méně známá, obce a města, ale také místa, kde se nacházejí hotely a restaurace, regionální výrobci, případně další infrastruktura vhodná k odpočinku.

Délka Hřebenovky Českým Švýcarskem je přesně 101 km. Trasa spojuje horské Stožecké sedlo, známé jako Šébr, přes novou lávku „cózrovka“ (pojmenovanou podle hlavního aktéra pro vybudování této lávky pana Josefa Zosera), nad silnicí 9 v Lužických horách, kde prochází hranice Libereckého a Ústeckého kraje, až se skalním městem v Tisé na levém břehu řeky Labe. Nejvyšším bodem na trase je hora Jedlová 774 m n.m. a nejníže položeným místem je město Hřensko 115 m n.m.

Provozovatel

České Švýcarsko o.p.s.

Křinické náměstí 1161/10
Dům Českého Švýcarska
407 46 Krásná Lípa
Email:
informace@ceskesv...
WWW:
www.ceskesvycarsk...
GPS:
50,913515 14,507346
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Falkenštejn v Krásné Lípě

Pivovar Falkenštejn v Krásné Lípě

Krásná Lípa, Ústecký kraj
Křinický pivovar v Krásné Lípě

Křinický pivovar v Krásné Lípě

Česká Kamenice, Ústecký kraj
Mana čokoládovna v Krásné Lípě

Mana čokoládovna v Krásné Lípě

Krásná Lípa, Ústecký kraj