Úvod > Co chcete dělat? > Moravský sklípek v Šatově
Gurmánská turistika

Moravský sklípek v Šatově

V Moravském sklípku v Šatově se podávají vína Znovínu Znojmo. Sklípek je rozdělen na několik částí – k nejvyhledávanější patří vinárna a venkovní terasa. Naproti stojí stoletá vinařská stodola, ochutnat sklenku lahodného moku můžete také v labyrintu sklepů v podzemí.
V slunečných rovinách jižně od Znojma, jen kousek od rakouských hranic, leží stará vinařská obec Šatov. Stopy tisícileté tradice pěstování vinné révy jsou patrné doslova na každém kroku, zejména pak v pitoreskních sklepních uličkách, které si dosud uchovaly původní ráz.

Sklípek sloužil dlouhá léta jako restaurační zařízení, konaly se zde ochutnávky vín, svatby, oslavy, firemní večírky a stal se oblíbenou zastávkou cyklistů, turistů i místních obyvatel. V průběhu posledních měsíců nastalo několik změn, kterým jsme museli přizpůsobit také provoz tohoto zařízení.

Od 1. 7. 2020 je Moravský sklípek opět zařazen do Vinařského turistického programu Znovínu. Restaurační provoz zde nenajdete, ale můžete se zde zastavit a podobně jako v ochutnávkových stáncích na našich vinicích ochutnat některé vzorky vín z naší výroby.

Ubytování a restaurace v okolí

Malovaný sklep v Šatově

Malovaný sklep v Šatově

Šatov, Jihomoravský kraj
Vinice Na Skalce

Vinice Na Skalce

Havraníky, Jihomoravský kraj