Úvod > Co chcete dělat? > Vinice Na Skalce
Gurmánská turistika

Vinice Na Skalce

Degustace vín v historickém vinném sklepě.
Vinice Na Skalce je rodinné vinařství navazující již ve třetí generaci na rodinnou tradici pěstování révy vinné a výroby vína zakladatele tohoto vinařství Ing. Ivana Budína, který se vinařením zabývá již více jak 30 let, o čemž svědčí i mnoho ocenění z různých výstav vín. 

Zaměřuje se na výrobu menších šarží kvalitních odrůdových vín charakteristických pro lokalitu vinařské obce Havraníky a okolí. Mezi základní odrůdovou nabídku našeho vinařství patří odrůdy PIWI odrůda Johanniter, dále pak Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Tramín červený a červený Rotburger . 
Spoléhá se z velké části na vína vyráběná z hroznů z vlastní vinice, která se nachází v lokalitě viniční tratě Skalky a z části z hroznů dodávaných místními vinohradníky.

Hlavní předností tohoto vinařství jsou k přírodě šetrně vypěstované a zpracované hrozny a moderními postupy doplněná tradiční výroba kvalitních přirozeně zrajících vín.

Nabízí komentované ochutnávky vín v našem hlubokém pískovcovém sklepě v Havraníkách, příjemné posezení ve stylových prostorách vhodné i na oslavy, svatby, školení apod. Zajišťuje i rozvoz objednaných vín.